Woda dla firm – jak ją zamawiać?

Każdemu pracodawcy bez wątpienia zależy na tym, aby jego pracownicy byli jak najbardziej wydajni i efektywni. I często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie ma w tym przypadku woda. Ten ożywczy płyn, dostarczany do organizmu regularnie i we właściwych ilościach, poprawia zarówno naszą kondycję fizyczną i stan zdrowia, jak też pracę mózgu. Warto zatem zainwestować w dystrybutor wody i zapewnić sobie regularne dostawy wody do firmy.

Znaczenie wody

Już w podstawówce dowiadujemy się, że człowiek składa się w ok. 70% z wody. I choć być może trudno to sobie wyobrazić, to jednak woda rzeczywiście stanowi przewagę w naszym ciele, przybierając różne formy. Jest przede wszystkim strukturalnym elementem wszystkich komórek i tkanek. Bierze udział we wszystkich procesach metabolicznych, rozpuszcza pokarm i transportuje składniki odżywcze. Woda jest odpowiedzialna również za usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn oraz nadmiaru soli – dlatego jej obecność jest bardzo ważna dla prawidłowej pracy serca, nerek i ogólnej kondycji organizmu. Od właściwego nawodnienia uzależniona jest również temperatura naszego ciała – wysoka gorączka może być jednym z sygnałów odwodnienia. Najbardziej zaskakujący może być fakt, że mózg także składa się głównie z wody (aż 85-90%). Dlatego picie wody ma tak duży wpływ na sprawność myślenia, pamięć i koncentrację, zaś ból głowy często wynika z niedostatecznego nawodnienia . Zanim weźmiemy tabletkę przeciwbólową, warto najpierw wypić szklankę wody – możliwe, że to wystarczy. Nie sposób także nie wspomnieć o tym, jak bardzo ważna jest woda dla kondycji naszej skóry. Odpowiednio nawilżona od wewnątrz, skóra na dłużej zachowuje elastyczność i jędrność, jest mniej podatna na procesy starzeniowe i powstawanie zmarszczek oraz wygląda bardziej promiennie i zdrowo.

Picie wody: nie za szybko, nie za dużo

Choć picie wody nie wydaje się zbyt skomplikowaną czynnością, to jednak istnieje kilka zasad, o których warto pamiętać, chcąc rzeczywiście zapewnić organizmowi prawidłowe nawodnienie:

  • należy pić małymi łykami, w niewielkich ilościach, za to często
  • nie należy sugerować się pragnieniem, lecz konsekwentnie uzupełniać płyny przez cały dzień (pragnienie może być już pierwszym znakiem odwodnienia)
  • warto wypić szklankę wody tuż po przebudzeniu
  • nie należy pić w trakcie jedzenia, lecz dopiero po posiłku.

Nasze zapotrzebowanie na wodę jest uzależnione od wielu czynników, takich jak np. wiek, waga, wzrost czy aktywność fizyczna. Obliczenie, ile wody powinniśmy pić, ułatwiają aplikacje na smartfony, przypominające o regularnym piciu wody.

Dystrybutor nie tylko w firmie

Wodę z dystrybutora możemy pić nie tylko w biurze czy w miejscach publicznych. Równie dobrze możemy zamówić dostawy wody do domu. O szczegółach takiego zamówienia możemy dowiedzieć się więcej np. na https://www.getfresh.pl/jak-to-dziala. Oprócz klasycznych, dużych dystrybutorów, które najlepiej sprawdzają się w przypadku dostaw wody do biura, na rynku dostępne są także niewielkie urządzenia, które z łatwością dopasują się do przestrzeni domowej. Dzięki temu możemy cieszyć się świeżą wodą na co dzień i pamiętać o konsekwentnym nawadnianiu organizmu.