Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych

Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych

33Coraz częściej okazuje się, że nawet te najmniejsze salony kosmetyczne reklamują się dodatkowym określeniem SPA przy swojej nazwie. Nie jest to wcale błędne czy stosowane nad wyraz. Wynika bowiem z tego, że takie gabinety już dawno przestały oferować jedynie malowanie paznokci u rąk czy stóp, a zajęły się kompleksową opieką naszych ciał.

Co oprócz manicure’u i pedicure’u?

Tak jest na przykład w przypadku salonu Easy Waxing. Nawet w kwestii dbania o same paznokcie wychodzi o wiele dalej niż zwyczajne ich malowanie. W ofercie salonu mamy bowiem takie zabiegi jak manicure japoński, coraz popularniejszy hybrydowy, parafinę na dłonie czy pedicure Callus Peel, dzięki któremu usunie się nawet najbardziej problematyczny i zrogowaciały naskórek. Jednak salon ten zyskał miano spa, gdyż oprócz typowych zabiegów pielęgnacji dłoni oferuje także inne. Easy Waxing to także zabiegi na twarz, czyli różnego rodzaju peelingi. Ale swoją nazwę (z angielskiego waxing to depilacja woskiem) zyskał dzięki temu, że specjalizuje się właśnie w różnego rodzaju zabiegach depilacyjnych.

Depilacja dla panów?

Trzeba powiedzieć, że depilacja to zabieg, z którego w równym stopniu korzystają kobiety i mężczyźni. Nie trzeba się tego jednak wstydzić. Jeszcze parę lat temu panowie tak naprawdę nawet nie chcieli słyszeć o wizycie w gabinecie kosmetyki estetycznej, nie mówiąc już o samej depilacji. Ma to związek nie tyle z samym bólem, a po prostu wstydem przed pokazaniem swojego ciała obcej osobie.

Tymczasem depilacja brazylijska mężczyzn to jeden z zabiegów, które stosuje się najczęściej. Co prawda technika ta wykonywana za pomocą wosku nie należy do przyjemności, jednak tutaj nie liczy się sam moment depilacji, a jej rezultat, który w tym przypadku jest naprawdę bardzo dobry. Taka depilacja niesie za sobą również wiele zalet. Przede wszystkim po zredukowaniu włosów w miejscach intymnych dbanie o higienę jest o wiele prostsze. Ponadto minęły już te lata, kiedy kobiety patrzyły tylko na intensywnie owłosionych panów. Warto więc zadbać o to, aby regularnie udawać się z wizytą do kosmetyczki.

Dodaj komentarz