Żakiet do pracy i na co dzień

W garderobie każdej kobiety znajdziemy kilka elementów ubioru, które możemy określić jako „must have”. I tutaj spokojnie możemy umieścić również żakiet. Dlaczego? Bo sprawdzi się do biura, na randkę, na rozmowę kwalifikacyjną, a także na różne imprezy okolicznościowe, kiedy musimy przykryć sukienkę bez ramiączek. Jaką tkaninę powinniśmy wybrać na żakiet?

Żakiet to niezwykle uniwersalny element garderoby. Założyć możemy go na niemal każdą okazję. Pasuje do eleganckich spodni, spódnicy, ale także do zwykłych dżinsów czy leginsów. Wszystko uzależnione jest od tkaniny na żakiet.

Ta część garderoby najczęściej jest szyta z tzw. chanelki. Żakiety tworzone z tego materiału są wygodne i bardzo chętnie noszone przez kobiety w różnym wieku. Natomiast zakłady krawieckie lubują się w tej tkaninie ze względu na jej plastyczność i niewidoczność ewentualnych niedociągnięć powstałych w trakcie szycia.

Na sportowo!

Tkanina wybierana na żakiet sportowy z zasady jest bardziej elastyczna. Najczęściej są to połączenia bawełny z elastanem, które doskonale dopasowują się do kształtów kobiety go noszącej. Innym lekkim materiałem jest krepon. Ta płócienna tkaniny ma delikatnie pomarszczoną fakturę, ale wygląda zjawisko, gdy zostanie odpowiednio skomponowana i udekorowana dodatkami.

Elegancko i z klasą!

Tkaniny, które są uważane za klasyczne w przypadku żakietów to bukle i dżersej. Często stosowany jest również jedwab albo bawełniana satyna (występuje z małą ilością włókien syntetycznych). Materiały im bardziej są elastyczne, tym mniej się gniotą, a co za tym idzie – nie wymagają ciągłego prasowania.

Kolejnym dobrym wyborem na uszycie eleganckiego żakietu jest sztruks. Chociaż przeważnie jest używany do tworzenia spodni to często także sprawdza się w przypadku okryć wierzchnich. Żakiet uszyty z tego materiału jest sztywniejszy. Innymi materiałami przeznaczonymi do produkcji tej części garderoby są bawełna, gabardyna, wiskoza, a nawet tweed. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji kobiety noszącej ubranie.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.