Kiedy seks zamiast przyjemności, sprawia problemy

Wizyta u seksuologa nie jest powodem do wstydu, choć może być tak odbierana. Zwłaszcza mężczyznom trudno się przemóc, ponieważ porażki na polu „łóżkowym” obniżają ich poczucie wartości. Tymczasem nawet bardzo udane małżeństwa potrafią mieć problemy z pożyciem. Przyczyną problemów na polu erotycznym mogą być choroby jak pochwica, impotencja, nierozwiązane konflikty czy zła komunikacja. Seksuolog pomoże wskazać przyczynę problemów i znaleźć sposób na ich rozwiązanie. Przygotowując się do wizyty u seksuologa, należy przede wszystkim przełamać wstyd i nastawić się na szczerą rozmowę.

Kiedy warto odwiedzić gabinet seksuologiczny?

Wizyta u seksuologa może być odbierana jako wstydliwa czy wręcz niepotrzebna. Zwłaszcza mężczyznom trudno się przemóc, ponieważ porażki na polu „łóżkowym” obniżają ich poczucie wartości. Tymczasem nawet bardzo udane małżeństwa potrafią mieć problemy z pożyciem. Występujące choroby jak pochwica czy oziębłość seksualna u kobiet, przedwczesna erekcja i impotencja u mężczyzn, są powodem stresu i mogą negatywnie wpływać na związek. Przyczyny tych chorób są różne: fizjologiczne, hormonalne, emocjonalne, środowiskowe i inne. Seksuolog pomoże ustalić, co jest powodem kłopotów i wskazać, jak im zaradzić. Jeżeli musisz odwiedzić gabinet seksuologiczny częstochowa http://andrzejkubat.pl/ jest dobrym miastem na poszukiwanie pomocy.

Powodem odkładania wizyty u seksuologa może być także pokutujące w społeczeństwie przekonanie, że mężczyzna i kobieta mogą być pod tym względem niedopasowani, co zamiast rozwiązania problemu, kończy się poszukiwaniem innego partnera. Tymczasem przypadki fizycznego niedopasowania są wyjątkowo rzadkie. Przyczyn należy raczej upatrywać w psychice, różnicy temperamentów, nierozwiązanych konfliktach czy złej komunikacji. Zbyt silne lub zbyt słabe libido i nieznajomość odpowiednich technik współżycia również mogą stanowić problem.

Jak przygotować się do wizyty u seksuologa?

Pierwsze spotkanie to zazwyczaj konsultacja, podczas której należy po prostu być szczerym. Trzeba powiedzieć lekarzowi o swoim stanie zdrowia, przebytych ciążach, ewentualnym molestowaniu, przedstawić, na czym polega problem i jak długo on istnieje. Wykształcenie, stan cywilny, liczba dzieci bądź ich brak, rodzaj wykonywanej pracy – to wszystko może mieć wpływ na zaistniałą sytuację, więc to normalne, że seksuolog musi się z tymi danymi zapoznać. Nie należy się wstydzić uzależnień, które szkodzą zdrowiu także w jego erotycznym wymiarze. Warto wiedzieć, że seksuolog bez odbytych studiów medycznych nie może nas prosić o rozebranie się. Może co najwyżej skierować do urologa, ginekologa lub seksuologa z wykształceniem medycznym.