Zalety sprzętu używanego

Ceny nowych laptopów często potrafią być bardzo wysokie i wymagające od nas niemałego poświęcenia finansowego. Często jednak interesujący nas model jest dostępny w niższej cenie jako produkt używany http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy lub pochodzący z regulaminowego zwrotu i dalej powstrzymujemy się od zakupu. Problematyczne zdają się być zwłaszcza kwestie naprawy gwarancyjnej oraz nieznana historia sprzętu. W przypadku autoryzowanych sprzedawców produkty takie są objęte przeważnie nową gwarancją, o czym w takim przypadku jesteśmy informowani opisem na stronie produktu, a ich historie sprzętu i ewentualnych napraw (jeśli były prowadzone przez serwis sprzedawcy) jesteśmy w stanie poznać po kontakcie ze sprzedawcą. Co istotne w przypadku zakupu u autoryzowanych sprzedawców w dalszym ciągu nie tracimy prawa do otrzymania dowodu zakupu w postaci paragonu czy też faktury VAT.

Warto również pamiętać o tym, że sprzęt używany oznacza również, iż został on sprawdzony – i to nie tylko przez serwis sprzedawcy, ale i samego użytkownika. Niejednokrotnie można się natomiast spotkać z sytuacją w której nowy, dopiero co zakupiony laptop tuż po wyciągnięciu z pudełka okazuje się uszkodzony, a jego uruchomienie jest niemożliwe. Oczywiście każdy z producentów w takiej sytuacji oferuje niezwłoczną wymianę zakupionego sprzętu, jednak niewątpliwie wydłuża to procedurę jego zakupu. Dodatkowo sprzęt komputerowy często objęty jest 24-miesięcznym, albo i nawet dłuższym. okresem gwarancyjnym przez co wcale nie jesteśmy skazani na zakup sprzętu pozbawionego realizacji gwarancji w autoryzowanym serwisie producenta, gdyż po prostu w dalszym ciągu jest on nią objęty.

Jak widać zakup komputera używanego http://www.servecom.pl/laptopy wcale nie musi wiązać się z zakupem przysłowiowego „kota w worku”. W przypadku sklepów internetowych oferujących taki sprzęt często otrzymujemy dodatkową gwarancję i pomoc przy zakupie ze strony obsługi klienta, natomiast w przypadku kupna za pośrednictwem portali aukcyjnych warto skontaktować się ze sprzedawcą i wypytać o najistotniejsze kwestie.