Zasady bezpiecznego holowania pojazdu

desert-647649_640

Holowanie pojazdu to czynność, z którą żaden kierowca nie chciałby mieć styczności. Wiadomo jednak, że wypadki zdarzają się codziennie i często w najmniej oczekiwanym momencie. Po choćby częściowym opanowaniu emocji, należy podjąć odpowiednie działania. Numer telefonu do rekomendowanego serwisu to kontakt, który będzie w takiej chwili zbawienny. Mimo, że w pierwszej chwili wydawać by się mogło, że holowanie nie jest zbyt skomplikowaną czynnością, powinni się nią zajmować jedynie fachowcy.

Holowanie pojazdu to zjawisko, które często występuje na drogach. Aby było wykonane sprawnie i w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu pozostałym uczestnikom ruchu, należy stosować się do kilku istotnych zasad. W pojeździe holowanym musi znajdować się kierujący mający uprawnienie do kierowania tym pojazdem. Istnieją jednak przypadki, w których transport samochodu odbywa się w sposób niewymagający obecności kierowcy w przewożonym pojeździe. Kolejną, dość oczywistą kwestią, jest konieczność połączenia pojazdów w sposób na tyle stabilny, że wykluczone jest ryzyko rozłączenia się ich w czasie jazdy. Samochód holowany musi być także oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności powinien mieć dodatkowo włączone światła pozycyjne. Trójkąt odblaskowy można zastąpić kogutem, wysyłającym żółte sygnały świetlne.

Równie istotną kwestią jest odległość, którą należy zachować pomiędzy pojazdami. Powinna ona  wynosić nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym oraz od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim. Połączenie powinno być oznakowane na przemian pasami białymi i czerwonymi. Innym dopuszczalnym rozwiązaniem jest przymocowanie do łączenia czerwonej lub żółtej chorągiewki. Oczywiście należy również przestrzegać wytycznych dotyczących maksymalnej prędkości pojazdu, a więc nie przekraczającej 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem.

Odwiedzając stronę http://www.wal-car.pl/html/oferta.html można się przekonać, że kontakt z profesjonalną pomocą drogową sprawi, że panikę i nerwy towarzyszące stłuczce, da się zastąpić fachowym podejściem i natychmiastową interwencją.