Chcesz rozwinąć swoją firmę? Naucz pracowników języka angielskiego!

board-64269_640

Żyjemy w czasach, gdy granice i duże odległości pomiędzy niektórymi państwami nie stanowią przeszkody dla prowadzenia firmy. Jedynym problemem w tej kwestii może się okazać bariera językowa, która skutecznie hamuje rozwój wielu przedsiębiorstw. Warto zatem zainwestować trochę pieniędzy i wysłać swoich pracowników na kurs języka angielskiego.

Dlaczego język angielski?

Coraz więcej przedsiębiorców szuka partnerów biznesowych za granicami kraju, dzięki czemu mogą się lepiej i szybciej rozwijać, tworząc filie swojej firmy w innych państwach. Również wiele zagranicznych koncernów otwiera swoje siedziby w Polsce, dając zatrudnienie naszym rodakom. Dlatego jedną z podstawowych umiejętności, niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy, jest znajomość języka angielskiego. Jest on powszechnie uznawany za język międzynarodowy, a także za język biznesu. Zna go co najmniej 1,5 miliarda ludzi zamieszkujących wszystkie kontynenty. Obecnie wiele firm poszukuje pracowników ze znajomością angielskiego. Co jednak jeśli nie chcemy zatrudniać kogoś nowego w naszej firmie, a obecna kadra nie włada dobrze tym językiem? Można zdecydować się na kurs angielskiego, np. w Częstochowie, który podniesie kwalifikacje pracowników. Warto jednak najpierw się zastanowić jaka metoda będzie najskuteczniejsza i którą szkołę wybrać, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Jaka metoda przyniesie najlepsze efekty?

Metod nauki języka angielskiego jest wiele. Każdy przedsiębiorca chce jednak wybrać taką, która przyniesie szybkie efekty za niewielką cenę. Taką metodą jest właśnie metoda bezpośrednia, która opiera się w głównej mierze na uczeniu komunikacji w języku angielskim. Najlepszym sposobem na naukę języka jest mówienie (wystarczy spojrzeć jak dzieci uczą się mówić od podstaw). Metoda bezpośrednia zakłada przyswajanie słów i konstrukcji gramatycznych w trakcie swobodnej rozmowy. Dzięki wielokrotnym powtórzeniom uczestnicy kursu szybko i łatwo przyswajają wiedzę. Na zajęciach zarówno lektor jak i uczniowie posługują się jedynie językiem angielskim. Dzięki temu pracownicy wysłani na kurs szybko oswajają się z obcym dla nich językiem, a pracodawca już po pierwszych zajęciach może zauważyć zadowalające efekty.

Jak wybrać dobrą szkołę?

Kiedy już wiemy jaka metoda jest najbardziej skuteczna, warto poszukać dobrej szkoły. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ nie każda szkoła angielskiego potrafi skutecznie nauczać metodą bezpośrednią, zwłaszcza języka biznesowego. Najlepiej zdecydować się na placówkę, która oferuje wiele wariantów nauki dla firm. Tylko taka szkoła, która będzie umiała dostosować się do potrzeb danego przedsiębiorstwa jest godna uwagi. Koniecznie należy sprawdzić również kompetencje lektorów oraz zorientować się czy wybrana szkoła posiada doświadczenie w kwestii współpracy z firmami. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasi pracownicy rzeczywiście nauczą się posługiwać językiem angielskim, w stopniu co najmniej zadowalającym.

Język angielski stał się w ostatnich latach językiem codziennego użytku. Jest on również niezbędny w kontaktach międzynarodowych, zwłaszcza w sferze biznesu. Warto zatem doszkolić pod tym względem pracowników i dać w ten sposób swojej firmie szansę zaistnienia na światowym rynku.