Czy istnieją pożyczki za darmo

null-1188486_640

Gdy szukamy kredytu lub pożyczki, zazwyczaj głównym kryterium związanym z wyborem poszczególnej oferty są koszty. Zwracamy uwagę na wysokość oprocentowania, prowizji itp. I jak pokazują wszelkiego rodzaju statystyki, najczęściej wybieramy tę ofertę, która jest najtańsza. Doskonale zdają sobie zdają sobie z tego sprawę banki, które przygotowują swoją ofertę w taki sposób, by klienci zwrócili uwagę właśnie na ich ofertę. Lecz jeszcze dalej poszły firmy pożyczkowe, które za wszelką cenę chcą przyciągnąć do siebie nowych klientów. W związku z tym, wprowadziły one do swojej oferty pożyczki za darmo (spis firm proponujących takie produkty znajdziesz pod tym adresem www). Oznacza to, że oddając dług musimy zwrócić do firmy pożyczkodawcy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Trzeba przyznać, że jest to doskonała oferta, która z pewnością kusi niejednego.

Jednakże aby nic nie płacić za pożyczone pieniądze, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, musimy w firmie która oferuje takowy produkt składać wniosek po raz pierwszy. Po drugie, całe zadłużenie należy spłacić w terminie. A nie jest to łatwe, gdyż zazwyczaj takowe darmowe pożyczki, należy oddać w ciągu 30 dni. Tylko kilka firm proponuje nieco dłuższe terminy, ale i tak nie przekraczają one 60 dni.

Czy warto więc skorzystać z takiej promocyjnej oferty? Na pewno sprawa jest złożona. Z jednej strony nie musimy ponosić żadnych kosztów związanych z pożyczką. Ale z drugiej strony, warunki które upoważniają nas do spełnienia warunków promocji są dosyć trudne. A należy w tym miejscu wspomnieć, że gdy nie spłacimy pożyczki w terminie, to musimy płacić normalne koszty związane z zadłużeniem, a są one dosyć wysokie. Musimy doliczyć do tego koszty związane z przełożeniem terminu spłaty, koszty upomnień od pożyczkodawcy itp. Może się więc okazać, że pożyczka, która w pierwotnej wersji miała być za darmo, okaże się niezmiernie drogim produktem pożyczkowym, który wpędzi nas w nie lada kłopoty finansowe. Dlatego też z pożyczki za darmo korzystajmy tylko wtedy, gdy będziemy mieli pewność, że całe zadłużenie spłacimy w terminie. W przeciwnym wypadku, lepiej darujmy sobie złożenie wniosku o chwilówkę, gdyż nic dobrego ona nam nie przyniesie.

Więcej o pożyczkach bez odsetek przeczytasz na http://www.soskredyt.pl