Język angielski dla dorosłych

convention-1410870_640

Aktualnie w prawie każdej szkole uczy się języka angielskiego. Młodzież ma również możliwość posługiwania się językiem obcym w sieci. Ponadto im młodszy umysł, tym szybciej przyswaja informacje. Jednak nie oznacza to, że osoby dorosłe i starsze nie mogą się języka nauczyć. Wręcz przeciwnie! Wystarczy tylko wybrać odpowiednią szkołę językową i metodę nauczania.

Dlaczego warto znać angielski?

Powodów jest tak naprawdę mnóstwo. Po pierwsze znając język angielski będziesz z siebie dumny i zadowolony. Ale nie to jest najważniejsze. Angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem świata – posługuje się nim ponad 1,5 miliarda ludzi na całym świecie! Ponadto jest to język nauki, biznesu i dyplomacji. Dzięki jego znajomości znajdziesz lepszą pracę w Polsce i za granicą. Możesz również ubiegać się o studia na zagranicznej uczelni. Co ciekawe, jest to jeden z najłatwiejszych do opanowania języków. Posiada stosunkowo prostą gramatykę, formy rzeczowników i czasowników. Przyswojenie angielskiego jest o tyle prostsze, że praktycznie na każdym kroku mamy z nim styczność – w telewizji (np.filmy), w radio (zagraniczne piosenki) czy w Internecie. Znajomość języka angielskiego pozwoli Ci na szybkie zrozumienie tekstów Twoich ulubionych piosenek i oglądanie filmów bez pomocy lektora czy napisów. Sama nauka języka jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym – poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć i zwiększa Twoje obycie kulturowe.

Jak wybrać dobrą szkołę?

Rynek oferuje nam wiele szkół i metod nauki języka. Niektóre z nich, np. szkoła językowa w Częstochowie, oferują naukę metodą bezpośrednią, która ze względu na swoją skuteczność cieszy się rosnącą popularnością. Polega ona na ciągłej konwersacji w języku angielskim. Uczestnicy kursu rozmawiają ze sobą na różne, wybrane przez lektora tematy. Na koniec każdego działu zdobyte umiejętności utrwala się, wykonując ćwiczenia gramatyczne. Normalne jest, że niektórzy odczuwają skrępowanie mówiąc w obcym języku lub uczą się wolniej. W takiej sytuacji warto pomyśleć o indywidualnych lekcjach z lektorem. Należy pamiętać, że inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją, jakiej możesz dokonać!