Czy pielęgnacja stóp jest czasochłonna?

Czy pielęgnacja stóp jest czasochłonna?

foot-743953_640Pedicure stóp jest równie istotnym zabiegiem jak upiększanie dłoni. Zadbane stopy są ważne nie tylko latem, gdy prezentujemy je każdego dnia. W ciągu roku należy o nich pamiętać, wybierając się na basen czy na saunę. Stopy są najbardziej obciążonym elementem naszego ciała. Poza tym przez większość czasu są osłonięte obuwiem. Aby pozbyć się twardej, popękanej skóry i nieestetycznych przebarwień, należy stosować odpowiednie zabiegi. Dzięki nim poczujemy się bardziej dowartościowani i pewni siebie.

Przygotowanie do zabiegu

Pierwsze, co musimy zrobić, to pozbyć się obecnego lakieru. W tym celu używamy zmywacza i płatków kosmetycznych. Zrogowaciały, twardy naskórek jest największym problemem występującym na stopach. Popękana skóra wygląda nieestetycznie. W celu jej usunięcia, należy najpierw umyć dokładnie nogi w ciepłej wodzie. Warto dosypać do niej specjalnych soli aromatycznych. Następnie wycieramy stopy ręcznikiem.

Manicure stóp

Idealne obcięcie paznokci wymaga precyzji. Aby nadać płytkom odpowiedni kształt, piłujemy je pilniczkiem. Jego ruch powinien być jednostronny, aby uniknąć łamania się i rozdwajania paznokci. Kolejnym krokiem jest zlikwidowanie zrogowaciałego naskórka na stopach. Robimy to przy pomocy odpowiedniego aplikatora. Z jednej strony urządzenie posiada powierzchnię ścierającą czyli pumeks. Uchwyt natomiast musi być pokryty specjalną powłoką antypoślizgową, co zwiększa komfort użytkowania. Następnie, w celu zmiękczenia, wcieramy w skórki olejki i specjalne żele. Przy pomocy cążków, usuwamy skórki, tak aby odsłonić jak największą powierzchnię paznokcia. Idealnie gładką skórę stóp zyskujemy dzięki zastosowaniu peelingu. Delikatne ziarenka ścierają pozostałą część martwego naskórka. Później zmiękczamy skórę, wcierając w nią krem. Malowanie lakierem ma miejsce na samym końcu. Poprzednie zabiegi mogłyby bowiem uszkodzić nałożoną konsystencję.

Manicure stóp utrzymuje się znacznie dłużej niż ten na dłoniach. Ponieważ lakier będzie widoczny przez długi czas, należy wybierać stonowane odcienie, aby pasowały do każdej stylizacji. Easy Nails oferuje delikatne kolory oraz francuski manicure, który cechuje się naturalnością i estetyką.

Dodaj komentarz