Urządzenia do czyszczenia tapicerek

00001579 (Kopiowanie)Tapicerka, czy to meblowa, czy samochodowa, zwykle bywa bardzo trudna do utrzymania w czystości. A gdy już pojawią się plamy, nie wiemy, czym je wywabić, bo materiał jest delikatny, a zabrudzenia głębokie. Istnieje wiele manualnych metod na usunięcie zanieczyszczeń z tapicerek, ale po co się męczyć, narażając jednocześnie mebel na nieodwracalne uszkodzenia? O wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w maszynę do prania tapicerek i to niezależnie od tego, czy planujemy prowadzić firmę, zajmującą się czyszczeniem tapicerek i wykładzin, czy też poszukujemy rozwiązania na prywatny, domowy użytek.

Jak można wyczyścić tapicerkę?

Tapicerkę można wyczyścić na trzy sposoby: samodzielnie – szybko i skutecznie, samodzielnie – w trudach i znojach, nierzadko bez osiągnięcia satysfakcjonującego efektu, lub w firmie, zajmującej się profesjonalnym czyszczeniem tapicerek.

Powszechnie stosowane domowe metody na wyczyszczenie tapicerki samochodowej, lub meblowej, są zwykle zupełnie nieskuteczne. Używanie gąbki, zamiast pomóc w usunięciu plam, powoduje wcieranie brudu w głąb tkaniny, a zbytnie namoczenie tapicerki i nieumiejętne jej osuszenie, to częsta przyczyna powstawania deformacji oraz stworzenie warunków, idealnych do rozwoju groźnych dla naszego zdrowia mikroorganizmów.

Jak zatem zabrać się za czyszczenie tapicerki, by praca była wykonana solidnie, bezpiecznie i bezproblemowo? Przyda się profesjonalna maszyna do prania tapicerek.

Najpopularniejszy sprzęt do prania tapicerek – odkurzacz piorący

Słysząc o maszynach do prania tapicerki, większość osób wyobraża sobie jakieś niezwykle skomplikowane urządzenia, których użycie wymaga posiadania szczególnych umiejętności. Nic dziwnego, że przeciętny człowiek nie rozważa w ogóle zakupu takiego sprzętu: przecież tapicerki nie czyści się jakoś szczególnie często, więc nabycie specjalistycznego urządzenia wydaje się być zupełnie bezzasadne. Okazuje się jednak, że nie ma lepszego sprzętu do prania tapicerek, niż odkurzacz piorący. A zaletami odkurzaczy piorących są nie tylko łatwość użytkowania i solidność wykonania, ale także – intuicyjna obsługa oraz wszechstronność zastosowania! Warto więc nabyć jedno urządzenie, by wygodnie i skutecznie wyczyścić wnętrze samochodu, ulubione meble, wyprać dywan i usunąć mokre plamy z podłogi.

Wybór odpowiedniego urządzenia

Nabywając sprzęt do prania tapicerki samochodowej, warto  odejść od produktów komercyjnych i zainteresować się urządzeniami profesjonalnymi. Będą nam one dłużej służyć, a ich skuteczność będzie o wiele wyższa od skuteczności odkurzaczy, dostępnych w sklepach ze sprzętem AGD.  Żeby zostać właścicielem profesjonalnego odkurzacza piorącego, wcale nie trzeba decydować się na sprzęt przemysłowy, taki jak Numatic CTD570-2 z dwiema turbinami ssącymi o potężnej mocy, czy CT470-2 z dużym zbiornikiem. Z myślą o użytkownikach prywatnych, pragnących korzystać z rozwiązań na najwyższym poziomie technologicznym, został stworzony odkurzacz piorący Numatic George GVE370-2. Jego niewielki rozmiar oraz wszechstronność działania to cechy, sprawiające, iż staje się sprzętem przydatnym w każdym gospodarstwie domowym. Dlaczego warto postawić właśnie na maszyny czyszczące Numatic? Dlatego, że wykazują się niezwykłą trwałością oraz skutecznością. Pranie tapicerki wymaga zastosowania środków i rozwiązań, które z jednej strony będą bezpieczne dla tkaniny, a z drugiej strony – poradzą sobie zarówno z zabrudzeniami powierzchownymi, jak i tymi, które wniknęły głęboko w strukturę materiału.

Więcej informacji na temat profesjonalnych urządzeń czyszczących można znaleźć na stronie:

www.numatic-haerson.pl