Czyste biuro – jak znaleźć firmę sprzątającą?

cleaning-268102_640Bez względu na prowadzoną działalność należy szczególną uwagę przykładać do wizerunku firmy, estetycznego i spójnego z jej założoną misją, oferowanymi produktami lub usługami. Jednym z ważniejszych elementów jest jej siedziba – nieważne czy dysponujemy jednym biurem, całym piętrem czy biurowcem, musi być ładnie, nowocześnie i czysto. Powierzchnie, po których można “malować” kurzem i brudna podłoga mogą tylko odstraszyć potencjalnego klienta. Warto przeznaczyć część budżetu na profesjonalne usługi ekipy sprzątającej.

Biuro to swojego rodzaju wizytówka firmy. Jeżeli klient nie ma jeszcze wyrobionego zdania na nasz temat i wciąż zastanawia się, czy skorzystać z naszych usług, to brudne i zaniedbane wnętrza mogą go skutecznie odstraszyć. Sprzątanie biur to dynamicznie rozwijająca się w Łodzi branża, dlatego łatwo znaleźć ekipę sprzątającą. Czym powinna charakteryzować się ta najlepsza?

Przede wszystkim firma sprzątająca powinna umieć z góry powiedzieć nam o kosztach usługi – wystarczy podać im powierzchnię do sprzątania oraz zakres wykonywanych obowiązków (więcej zapłacimy za dodatkowe mycie okien, czy sprzątanie korytarzy). Warto dowiedzieć się zawczasu o dodatkowych kosztach, takich jak zakup środków do czyszczenia (chociaż jeżeli mamy do czynienia z profesjonalistami, to oni powinni pracować na swoich środkach oraz dobrym sprzęcie).  Jeżeli zależy nam na ekologii, możemy przy poszukiwaniach zwrócić uwagę na firmy, które oferują sprzątanie za pomocą środków bez udziału chemii (przyjazne alergikom).

Sprzątanie biur zazwyczaj powinno odbywać się po godzinach pracy. Dlatego ważny jest wybór specjalistów, którzy są w stanie dopasować swój czas do naszych potrzeb.

Szukając firmy sprzątającej zwracajmy także uwagę na opinię o niej – musimy mieć zaufanie do ludzi, którzy zajrzą w każdy kąt naszego biura (prawdopodobnie po naszej pracy). Zweryfikujmy staż działalności na rynku, zapytajmy o zdanie na lokalnym forum internetowym, zwróćmy uwagę na klientów firmy. Nawet w Łodzi znajduje się kilka dobrych ekip, z których usług korzystają ogromne firmy, biurowce, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.