Kolejna część rządowego podręcznika już od września w drugiej klasie.

books-485479_640Już od nowego roku szkolnego rusza kolejny etap projektu zakładającego wprowadzenie rządowego podręcznika w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści już korzystają z “Naszego elementarza”, a od września będą uczyć się z pierwszej części książki “Nasza szkoła”. Wygląda na to, że podręcznik dojrzewa wraz z korzystającymi z niego uczniami. Na tę chwilę do projektu nie zaliczają się inne roczniki np. podręczniki dla klasy piątej.

Każdy podręcznik dla drugoklasisty będzie podzielony na dwie książki – jedną do nauki zintegrowanej oraz kolejną, przeznaczoną dla edukacji matematycznej. Dzieci będą korzystać z każdej z nich jednocześnie. Pierwsza część podręcznika do nauki zintegrowanej ma 112 stron, w przypadku książek do matematyki jest ich 96. Tak jak w “Naszym elementarzu” na całość składają się cztery części odpowiadające poszczególnym porom roku – będą one w danych miesiącach wprowadzane do szkół. Drugoklasiści spotkają się z tymi samymi bohaterami, których poznali w pierwszej klasie. Podręczniki zakładają rozwijanie kreatywności, ciekawości świata, zachęcają do przyswajania wiedzy oraz poznawania różnych zagadnień przez doświadczenie.

Rodzice dzieci ze starszych klas w dalszym ciągu doliczą do kosztów wyprawki cenę kompletu książek. Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek, na pewno będą szukać oszczędności. Tanie podręczniki szkolne można kupić w sklepach internetowych, w antykwariatach lub na szkolnych kiermaszach. W niedługim czasie prawdopodobnie kolejny rządowy projekt zapewni pomoce edukacyjne online. Do końca roku ma ruszyć “Cyfrowa szkoła”, czyli 64 e-podręczniki do 14 przedmiotów na każdym etapie edukacji, od szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.