DEPILACJA BRAZYLIJSKA – NA CZYM POLEGA? JAK NAJŁATWIEJ JĄ WYKONAĆ?

DEPILACJA BRAZYLIJSKA – NA CZYM POLEGA? JAK NAJŁATWIEJ JĄ WYKONAĆ?

girls-1396357_640

Depilacja to nawet w dzisiejszych czasach temat zaliczający się do tych z dziedziny tabu. Mimo, że otwartość społeczeństwa na zagadnienia związane z ciałem i intymnością jest coraz większa, to nadal jest to dość wstydliwa kwestia. W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na kilka pytań związanych z tą formą usuwania włosków, jak i również propozycje, gdzie i w jaki sposób najlepiej taki zabieg wykonać.

Na początku wyjaśnijmy czym ogóle jest depilacja brazylijska i jakie są jej rodzaje. Prosto rzecz ujmując, ta forma usuwania niechcianych włosów, polega na całkowitym wydepilowaniu ich z okolic intymnych, z przodu i z tyłu. Drugim brazylijskim sposobem golenia jest zostawienie jednego paseczka na wzgórku łonowym. Teraz nasuwa się pytanie, czy taki rodzaj zabiegu jest bezpieczny i czy przez taką formę depilacji nie zaszkodzimy swojemu zdrowiu i komfortowi intymnemu.

GDZIE WYKONAĆ TAKI ZABIEG I NA CZYM ON POLEGA?

Po pierwsze, taki zabieg najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jeden z najlepszych gabinetów kosmetycznych, gdzie można wykonać depilację, znajduje się we Wrocławiu. Z usług kosmetycznych, skorzystało tam już kilkaset tysięcy zadowolonych klientek, którzy ciągle tam wracają. Dlaczego? Zabiegi przeprowadzają profesjonaliści, którzy są wykwalifikowani i doświadczeni. Poza tym, gabinet wyposażony jest w specjalistyczny i sprzęt, który pozwala klientce wybrać metodę depilacji odpowiednią dla swojej skóry i komfortu, a w tym zawsze starają się pomóc wyszkolone osoby, z doświadczeniem i praktyką. Salon jest komfortowym i przede wszystkim, bezpiecznym miejscem. Zabiegi wykonuje szybko, sprawnie i bardzo dokładnie. Z uwagi na to, że dba o swoich klientów i liczy się z ich zdaniem, wykonuje też wzorki na bikini, wedle życzenia klientki.

Wiele osób wstydzi się takiego zabiegu, ponieważ miejsca intymne to jedna z najbardziej prywatnych części ciała, jednak warto się przełamać i skorzystać z niego, ponieważ uczucie komfortu i czystości, które po nim pozostaje, jest naprawdę warte przełamania wstydu. Poza tym, kosmetyczki wykonywały już niejedną depilację okolic bikini w stylu brazylijskim więc jest to tak naprawdę ich praca, w której są doświadczone i profesjonalne. Przechodząc do meritum, zabieg polega na usunięciu włosków za pomocą woskowania, lub pasty cukrowej. Rodzaj kosmetyku użytego do epilacji, zależy tylko i wyłącznie od skóry i poziomu wrażliwości klientki. W doborze najlepszego i najmniej inwazyjnego dla ciała, pomaga doświadczona i przede wszystkim kwalifikowana kosmetyczka. Bardzo ważna przy takim zabiegu jest higiena i bezpieczeństwo, więc profesjonaliści dbają o nią w każdym calu, używając do tego materiałów jednorazowych.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU I CO ROBIĆ PO WYKONANIU DEPILACJI?

Aby zabieg został przeprowadzony, skóra musi przejść odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim dwa dni przed zabiegiem nie można korzystać z solarium, opalać się ani też poddawać się saunie. Dzień przed udaniem się do gabinetu należy wykonać peeling ciała, a w dniu, w którym wybieramy się na zabieg nie należy stosować tłustych kremów, balsamów, olejków i innych tego typu kosmetyków. Przed wykonaniem depilacji należy zadbać o czystość i higienę naszych miejsc intymnych. Salon we Wrocławiu wyposażony jest w łazienkę i bidet, z której warto skorzystać przed epilacją, dla własnego komfortu i czystości. Ważną informacją jest, że włoski bikini nie mogą być krótsze niż 0.1 milimetra, ani dłuższe niż 1 cm, dlatego zaleca się przed wizytą w gabinecie skrócić je nożyczkami, jeżeli przekraczają normę długości.

Po zabiegu, unikamy obcisłych ubrań, podrażniających kosmetyków i bielizny, która ociera lub powoduje, że skóra nie oddycha i jest zbyt ściśnięta. Staramy się też nie używać gorącej wody, ani wystawiać skóry na promienie UV różnego pochodzenia oraz sauny. Warto po zabiegu przetrzeć okolice bikini wodą utlenioną i nanieść na skórę sudocream. Dodatkowo, w ciągu kilku tygodni po usunięciu włosków, należy zrobić delikatny peeling skóry, by złuszczyć naskórek i uniemożliwić włoskom wrastanie się.

Kobiety, które mają zapalenie skóry lub inne zmiany zapalne, są opalone lub przechodzą menstruację, ale i również Panie mające rany lub przerwanie ciągłości skóry czy obrzęki, z zabiegiem muszą się wstrzymać. Dotyczy to także kobiet, które są świeżo po epilacji.

Dodaj komentarz