Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę?

Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę?

photo-1437326444822-de15db9b76f5

Poszukiwanie pracy to często duży stres. Można to robić na wiele sposobów, jednak współcześnie najbardziej popularne jest wysyłanie CV wraz z listem motywacyjnym. Nieraz mija dużo czasu, zanim których z pracodawców odpowie na zgłoszenie. Wtedy czeka nas jeszcze jeden etap, czyli rozmowa kwalifikacyjna. Jej wynik decyduje o tym, czy zostaniemy przyjęci do pracy, dlatego warto dobrze się do tego przygotować.

Pierwsze wrażenie
Jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Niezależnie od tego, w jakiej firmie chcemy pracować, przed rozmową należy zadbać o odpowiedni wygląd. Podstawą jest oczywiście higiena. Niechętnie przyjmuje się pracownika, który ma nieświeży oddech lub brudne, zaniedbane włosy. Oprócz tego ważny jest też ubiór, a ten powinien być przede wszystkim schludny i elegancki, ale jednocześnie skromny. Najlepiej zrezygnować z krzykliwych kolorów i dodatków. Dobrym pomysłem jest też zwrócenie uwagi na to, jak ubierają się pracownicy w danym przedsiębiorstwie. Dzięki wybraniu stroju w podobnym stylu będziemy robić wrażenie pasujących do firmy.

Odpowiednie nastawienie
To, co sprawia, że jesteśmy pozytywnie odbierani to przede wszystkim uśmiech i pewność siebie. Okazuje się, że duży wpływ na ocenę pracodawcy ma postawa pracownika. Chętniej zatrudnia się osoby energiczne, obdarzone poczuciem humoru i pozytywnie nastawione do świata. Jest to istotne zwłaszcza, jeśli chcemy podjąć pracę na stanowisku gdzie ważna jest praca z ludźmi. Pewność siebie dodatkowo pomaga zaprezentować się od jak najlepszej strony, dzięki czemu można przekonać pracodawcę, że jest się najlepszym kandydatem na dane stanowisko.

Dobre kwalifikacje
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawcy często sprawdzają umiejętności, które zamieszczamy w CV. W wielu firmach do najbardziej cenionych umiejętności należy biegłe posługiwanie się angielskim. Jeśli nie należymy do osób, które umieją dobrze mówić w tym języku, zawsze możemy się podszkolić, na przykład korzystając z oferty szkół językowych. Dzięki temu podczas rozmowy kwalifikacyjnej będziemy mogli się wykazać, prowadząc swobodną konwersację w języku obcym z osobą rekrutującą.

Dodaj komentarz