Droga do sukcesu firmy

Każdy przedsiębiorca chce osiągnąć sukces – to rzecz oczywista. Jednak należy sobie zadać pytanie, na czym opiera się potęga każdej znanej firmy? Niewątpliwie na mocnych fundamentach, solidnej podstawie, która z kolei jest wynikiem dobrej organizacji pracy wprowadzanej już na najniższych szczeblach. Takie usystematyzowanie pracy gwarantuje ITIL. Co to jest i jak wykorzystać jego potęgę?

ITIL – zarządzanie projektami

Na wstępie warto pociągnąć temat korzyści, jakie niesie ze sobą właściwe stosowanie metodyki ITIL. Otóż dzięki temu ustanawiamy dokładnie role i odpowiedzialność, co w oczywisty sposób porządkuje działanie organizacji. Następnie wpływamy na poprawę komunikacji nie tylko wewnątrz firmy, lecz również w relacjach z klientem. Co więcej – dwie wspomniane wcześniej zalety powodują razem zwiększenie produktywności i jakości.

Jak widać – zastosowanie metodyki ITIL znacząco wpływa na osiągnięcie sukcesu. Wydawać by się mogło nawet, że bez tego niespecjalnie uda nam się zbudować pozycję firmy. I rzeczywiście tak jest – choć istnieją inne drogi, to ITIL uznawany jest za najskuteczniejszą. Co to jednak właściwie jest?

ITIL – Information Technology Infrastructure Library

Należy podkreślić w tym momencie, że ITIL odnosi się do informatycznej strony funkcjonowania firmy. Pierwsza biblioteka ITIL powstała w latach 80. XX wieku w Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na rosnący zakres obowiązków i koordynowanych działań w firmie, jaki posiadały ówczesne działy IT. Ponieważ trzeba było w jakiś sposób uporządkować działalność IT, powstał właśnie ITIL – zbiór wskazówek, działań, rozwiązań, które usprawniają informatykę firmy.

W chwili obecnej obowiązuje już trzecie wydanie ITIL, obejmujące aż pięć opracowań opisujących łącznie całą usługę. Warto w tym momencie nadmienić, że ITIL nie jest oprogramowaniem, choć istnieją programy oparte na jego metodyce. Nie jest to także zbiór gotowych rozwiązań. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne szkolenie dla pracowników.

Inprogress – szkolenia ITIL

Firmą, która wyjątkowo dobrze tłumaczy zawiłości metodyki jest Inprogress. Swoją popularność i renomę firma zawdzięcza przede wszystkim dzięki rzetelności – posiadaniu uznanych certyfikatów i akredytacji – oraz licznym nagrodom.

Inprogress oferuje szkolenia w zakresie ITIL na różnych poziomach we większości większych miast Polski – Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Dzięki zróżnicowaniu poziomu, przedsiębiorcy mogą zdecydować o wyszkoleniu kilku pracowników stanowiących w przyszłości kadrę kierowniczą bardzo dobrze, zaś reszty tak, aby znali oni potrzebne pojęcia, terminologię i zasady metodyki ITIL  Sprawdź szczegóły oferty szkoleń ITIL na stronie https://inprogress.pl/szkolenia/uslugi-it/itil/

Wybór Inprogress to gwarancja sukcesu!