Dlaczego warto kupić komputer poleasingowy?

Technologia idzie do przodu – elektronika produkowana jest obecnie masowo. Czy jednak oznacza to, że wszystko jest na tyle tanie, że każdego na to stać? Niestety czasami ciężko jest kupić nowy komputer, który będzie niezwykle wydajny, a jednocześnie nie będzie kosztował zbyt dużo. Dobrym rozwiązaniem mogą być więc komputery poleasingowe. Dlaczego?

Czym w ogóle jest komputer poleasingowy?

Komputery poleasingowe to sprzęt, który został zakupiony przez daną firmę w ramach umowy leasingu. Zwykle po okresie spłaty leasingu, a więc po dwóch czy trzech latach firma decyduje się na zakup nowszego sprzętu. Używane do tej pory w komputery są przez firmę sprzedawane. Należy zauważyć, że nie jest to jakiś najtańszy sprzęt, a naprawdę porządne komputery najwyższej jakości, na które przeciętnego Polaka z pewnością nigdy nie byłoby stać. Komputery biznesowe muszą być w końcu niezawodne, wytrzymałe i bezawaryjne, stąd firmy nie szczędzą pieniędzy na ich zakup.

Jakie są zalety komputerów poleasingowych?

Komputery poleasingowe, które znajdziesz na stronie http://www.servecom.pl/, to przede wszystkim sprzęt markowy. Zwykle takie komputery są od początku do końca są tworzone z myślą o pracy w wielkich korporacjach. Mają solidną konstrukcję, są wydajne, a ich obudowa stworzona jest z bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium, stopy magnezu czy włókna węglowe. Często również oprogramowanie jest bardziej funkcjonalne niż w komputerach dla zwykłych użytkowników. Możemy w nich również spotkać przeróżne zabezpieczenia, które mają chronić przed utratą danych i dostępem niepożądanych osób do naszego komputera. Przykładem może być kryptograficzny układ TPM czy czytniki biometryczne w laptopach. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy komputer poleasingowy będzie się dla nas nadawał. Jeśli szukamy czegoś z dobrą kartą graficzną, nie znajdziemy niczego w firmie, która wykorzystywała komputer jedynie do tworzenia dokumentów tekstowych. Ale jeśli komputer znajdował się w agencji reklamowej czy fotograficznej, mamy już większe szansę na znalezienie sprzętu np. dla gracza.