Jak znaleźć sprawdzony serwis samochodowy?

Jak znaleźć sprawdzony serwis samochodowy?

Najlepsi mechanicy to oczywiście ci, którzy obsługują nas od kilku lat. Znają doskonale nasz samochód oraz wiedzą, jakie usterki mogą w nim najczęściej występować. Co jednak zrobić, jeśli musimy znaleźć nowy warsztat samochodowy? Jak sprawdzić, czy zatrudnieni tam pracownicy mają doświadczenie i znają się na rzeczy? Jak rozpoznać, czy rzeczywiście warto zaufać danemu serwisowi?

Personel to podstawa

Warsztat samochodowy to przede wszystkim mechanicy. Idealnie by było, gdyby mieli bogate doświadczenie – najlepiej w autoryzowanych serwisach obsługi. Dlaczego? Naprawiając różne auta danej marki mogą je dokładnie poznać, przez co radzą sobie z naprawianiem nawet tych nietypowych usterek. Praca w ASO wymaga także często korzystania ze specjalistycznych narzędzi i diagnostyki, co wpływa na podniesienie profesjonalizmu pracowników. Fachowiec powinien umieć nie tylko naprawić usterkę, ale i znaleźć jej przyczynę. Ustalenie źródła awarii często jest najtrudniejsze.

Podejście do klienta

Mechanicy bywają różni. Są tacy, którzy mają „swój świat”, nie dopytują klienta o żadne szczegóły dotyczące auta. Biorą je po prostu na warsztat i próbują naprawić. „Próbują” w tym momencie to chyba właściwie określenie. Mechanik, który nie pyta np. o to, jak długo jeździmy samochodem, czy wcześniej się z nim coś działo albo czy auto nie wydawało dziwnych dźwięków, często szuka na oślep. A stąd krótka droga do wymiany masy niepotrzebnych części, zanim znajdzie się prawdziwą przyczynę usterki. Czasami w tym wypadku czekamy na auto nawet kilka tygodni.

Co powinniśmy sprawdzić, zanim zostawimy auto u mechanika?

Przede wszystkim, czy mechanik ma ubezpieczenie. Jest to ważne, gdyby miało dojść do zniszczenia auta na placu. Kolejna rzecz, o której już wspomnieliśmy, to zorientowanie się, czy pracownik sprawdza historię samochodu. Jeśli się tym interesuje, dobrze o nim świadczy. Ustalenie precyzyjnego terminu również jest ważne, ponieważ mamy pewność, że warsztat przywiązuje dużą wagę do organizacji pracy, a nasze auto będzie zrobione na czas. Porządny mechanik powinien też na bieżąco konsultować z klientem wszelkie dodatkowe naprawy, które „wyjdą w praniu”.

Jeśli szukacie sprawdzonego serwisu w Zielonej Górze, zajrzyjcie na stronę: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Dodaj komentarz