Internet światłowodowy – rozwiązanie szyte na miarę firmy

Prędkość łącza internetowego ma wpływ na jakość pracy, a co za tym idzie sprawne funkcjonowanie firmy. Wiele problemów dotyczących tej kwestii można wyeliminować za sprawą technologii światłowodowej i data center przeznaczonych dla przedsiębiorstw, tzw. FTTB.

Światłowody – szybko i sprawnie

Światłowody to nowoczesne łącza internetowe utworzone ze szklanych włókien i innych tworzyw sztucznych, które służą do przesyłania danych za pośrednictwem światła. Jest to technologia szerokopasmowa, która działa szybko i sprawnie, dostarczając łącze bezpośrednio do zamawiającego (nie zachodzi tu zjawisko współdzielenia, dzięki czemu to rozwiązanie m.in. podnosi jakość usług telefonii VoIP).

Jeśli Twoja firma wykonuje wiele połączeń w ciągu dnia, co więcej są to połączenia wykonywane jednocześnie, to zmiana systemu telekomunikacyjnego na VoIP, które oparte jest na łączach światłowodowych to rozwiązanie zdecydowanie usprawniające pracę – szczególnie polecane firmom typu call center lub firmom posiadającym rozbudowany dział obsługi klienta.

FTTB

Duże przedsiębiorstwa powinny zainteresować się łączami światłowodowymi, ponieważ na chwilę obecną gwarantują one najszybszy transfer danych. Rozwiązanie, które jest dedykowane w tej materii to FTTB. Wśród jego cech charakterystycznych warto wymienić: data center, czyli tzw. centrum przechowywania danych oraz rozwiązania IT szyte na miarę potrzeb danej firmy (w tym przykładowo disaster recovery czy cloud computing).

Decydując się na korzystanie z FTTB, warto wiedzieć, że daje możliwość integracji różnego rodzaju sieci kablowych (nawet tych, które zlokalizowane są w dużych od siebie odległościach).

Podsumowując zalety zastosowania FTTB dla firm:

  • duża przepustowość,
  • bezpieczeństwo przechowywania danych w data center,
  • profesjonalny support,
  • niski koszt.

Postaw na rozwój

Prowadzisz firmę? Chcesz usprawnić jej działanie, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo przetwarzanych danych? Rozważ opcję, jaką jest usługa FTTB. To rozwiązanie, które może mieć znaczący wpływ na rozwój Twojego biznesu.

3S SA

ul. Ligocka 103, budynek 8
40-568 Katowice
tel: 32 428 8300