Jak działa kalkulator GPS? Zobacz

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w systemy monitorowania pojazdów? Uważasz, że dostęp do tego rodzaju informacji nie jest niezbędny? Tym razem przedstawimy kilka korzyści, które wynikają z zamontowania tego rodzaju rozwiązań w autach służbowych Twojej firmy!

 

Monitoring pojazdów – czy niezbędny?

Coraz więcej firm decyduje się na montaż urządzeń umożliwiających stały monitoring pozycji pojazdów. To nie tylko rozwiązanie doskonale chroniące firmowe auta przed kradzieżą, ale także idealny sposób na sprawdzenie rzetelności poszczególnych pracowników. Decydując się na tego typu układ zamontowany w firmowych samochodach nie będziesz musiał polegać wyłącznie na deklaracjach poszczególnych osób – od teraz, instalacja oparta o szereg czujników wpinanych w różne miejsca pojazdu poinformuje Cię o przebyciu przez auto każdego kilometra. Dosłownie!

Optymalizacja kosztów paliwa

System do monitorowania pozycji firmowych samochodów nie jest tylko przeznaczony dla nieuczciwych pracowników. Jego zastosowanie umożliwi również optymalizację wydatków na paliwo w firmowych samochodach. Jak to możliwe?

Poruszanie się po polskich drogach bardzo często przypomina kluczenie po labiryncie. Ciągłe objazdy, zamknięte odcinki tras czy nawet kiepskie oznakowanie – wszystko to sprawia, że kierowca nie tylko traci czas próbując znaleźć odpowiednią trasę, ale także przejeżdża kolejne kilometry, zużywając cenne paliwo. Można temu łatwo zapobiec, stosując systemy do monitoringu firmowych pojazdów oraz zobowiązując kierowców do poruszania się zgodnie z wytyczoną trasą. Wystarczy, że każdy przejazd danego pracownika będzie dokładnie zaplanowany, a uwzględnienie przeszkód, o których mowa powyżej pozwoli na uniknięcie strat paliwa.

Jaki związek mają z tym systemy do monitorowania pozycji pojazdów? To proste – zamontowane w aucie, umożliwią Ci łatwe sprawdzenie, czy pracownicy rzeczywiście zastosowali się do poleceń dotyczących ustalonej drogi przejazdu firmowych aut. Co więcej, monitoring w czasie rzeczywistym powiadomi o wyjeździe auta z zaplanowanej wcześniej strefy.

Kilka liczb

Dobre zaplanowanie trasy umożliwi dosyć znaczne oszczędności na paliwie. Chcesz się przekonać? Przyjmijmy następujące założenia:

  • – Liczba aut w firmowej flocie: 5
  • – Średnie spalanie: 6l/100 km
  • – Średni przebieg miesięczny: 4000 km
  • – Średnia cena paliwa: 4,30 zł

Zmniejszenie długości tras nawet o 10% dla każdego auta pozwoli na oszczędności rzędu…..15 tysięcy złotych brutto. A warto pamiętać, że powyższe wyliczenia obowiązują wyłącznie w przypadku aut osobowych. Jeżeli we flocie są pojazdy użytkowe (maszyny budowlane czy rolnicze) albo samochody ciężarowe, poziom możliwych do osiągnięcia oszczędności będzie jeszcze wyższy! Zresztą, przekonaj się sam, korzystając z kalkulatora GPS.