Jaki laptop do telefonicznego biura obsługi klienta?

Jaki laptop do telefonicznego biura obsługi klienta?

Choć wydaje nam się, że notebooki biznesowe w sumie nie różnią się zbytnio od siebie, to laptop laptopowi nie równy. W końcu jego specyfikacje w dużej mierze zależą od tego, w jakiej firmie znajdzie się sprzęt. Czy będzie to laptop dla księgowej, architekta czy programisty? Dziś powiemy Wam, co z pewnością powinien posiadać laptop do call centre.

Słuchawki i mikrofon to podstawa

Nie bez powodu każdą osobę pracującą w telefonicznym biurze obsługi klienta, wyobrażamy sobie jako człowieka z słuchawką w uchu i mikrofonem. To jedno z najważniejszych narzędzi pracy, ale oczywiście najważniejszy jest laptop. W biurach typu call centre zwykle numery telefonów oraz nazwiska klientów pojawiają się właśnie na ekranie laptopa. Również tutaj podłączane są zestawy słuchawkowe, dlatego ważne, by laptop posiadał odpowiednie złącza. Podobnie jak w pracy grafika najważniejsza jest karta graficzna, tak w call center najważniejsza jest karta dźwiękowa. To właśnie od niej zależy jakość dźwięku.

Jeśli chodzi o laptopy do call center (http://www.servecom.pl/laptopy), nie ma jakichś specjalnych wymagań sprzętowych. W zupełności wystarczy 4GB pamięci RAM, choć jak wiadomo, ideałem byłoby 8 GB. Rozdzielczość ekranu jest właściwie bez znaczenia. Dobrze by było, aby laptop miał procesor minimum Intel Core i5. Starsze procesory nie chodzą już tak płynnie i nie są tak wydajne.

Niewielka firma i mało pieniędzy

Firmy rozpoczynające działalność mają ciężki orzech do zgryzienia. Jak wydać mało pieniędzy, a jednocześnie wyposażyć w laptopy kilka czy kilkanaście stanowisk? Okazuje się, że dobrym wyborem mogą okazać się laptopy używane. Taki sprzęt możemy kupić w profesjonalnych firmach, które skupują np. laptopy poleasingowe. Wówczas nie tylko mamy pewność, że jest to sprzęt klasy biznesowej – niezwykle wytrzymały i odporny. Możemy być również pewni, że laptop nie będzie kosztował nas majątek, a zanim dostaniemy go w swoje ręce, zostanie dokładnie sprawdzony pod względem technicznym. Do naszej firmy możemy więc kupić w pełni sprawny sprzęt za niewielką cenę. Chyba nieźle, prawda?

Dodaj komentarz