Rozwój floty aut to priorytet w niejednej firmie. Mowa tu nie tylko o przedsiębiorstwach z branży transportowej czy handlowej, ale tak naprawdę o każdej działalności, bo przecież samochód jest potrzebny zawsze. Właściciele firm mogą dzisiaj korzystać z różnych form rozwoju i nie zawsze muszą w tym celu posiadać duże oszczędności. Z pomocą przychodzą instytucje, które oferują finansowe wsparcie. Sprawdź, jakie oferty warto brać pod uwagę, by wsparcie okazało się rzeczywiście korzystne.
Samochód jako podstawowe narzędzie w firmie
Inwestycja o nabyciu samochodu jest jedną z pierwszych, na jaką decydują się właściciele firm, rozpoczynając prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież samochód jest niezbędnym narzędziem w celu komfortowego wypełniania zawodowych obowiązków.
Pojazd mechaniczny służy do transportu towarów, jest podstawowym środkiem lokomocji w celu odbywania podróży służbowych, delegacji czy chociażby wyjazdów do klienta. Już samo załatwiania formalności „na mieście” jest o wiele łatwiejsze, kiedy przedsiębiorca porusza się samochodem.
Możliwe sposoby finansowania inwestycji w samochody firmowe
Nic dziwnego, że właściciele firm szukają dogodnych form finansowania tak dużej inwestycji. Nie każdą firmę stać przecież na nabycie samochodu z bieżącego budżetu czy oszczędności. Nie można przecież dopuścić do zachwiania sytuacji finansowej firmy.
To właśnie dlatego coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na leasing albo kredyt na nowy samochód. To dwie najpopularniejsze formy nabywania pojazdów mechanicznych. O ile leasing nie powoduje od razu przeniesienia własności na leasingobiorcę i pojazdów nie można nabywać od prywatnego właściciela, to już kredyt na nowy samochód daje w tych kwestiach większą swobodę. Warto opisać jego charakterystykę bardziej szczegółowo.
Dlaczego warto wybrać kredyt na nowy samochód?
Kredyt na nowy samochód to produkt bankowy, który kredytobiorcom udzielany jest na preferencyjnych warunkach. Wszystko dlatego, że jest to zobowiązanie celowe, a więc wymaga od kredytobiorcy udowodnienia nabycia celu właśnie ze środków otrzymanych z banku. W zamian za to kredytobiorca może liczyć na szereg korzyści. Ponieważ już sam samochód staje się dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku ewentualnej niewypłacalności klienta, bank może oferować dogodne warunki spłaty.
Niskie raty, niewielkie oprocentowanie, bony na paliwo czy darmowe serwisowanie pojazdu to tylko niektóre z zalet. Kredytobiorca może negocjować warunki kredytowe, na przykład wnosząc o wydłużenie okresu trwania umowy. Dzięki temu zachowuje stabilność finansową i jednocześnie rozwija swoją firmę. Współpraca z bankiem z tytułu kredytu samochodowego buduje też w korzystny sposób historię kredytową przedsiębiorcy. Ta daje szansę na długą współpracę i wsparcie na jeszcze lepszych warunkach. Pamiętajmy, że firmy, by prężnie działać, musi stale się rozwijać.