Kontenery – jakie wybrać do transportu towarów?

Kontenery – jakie wybrać do transportu towarów?

Pomimo iż transport prężnie się rozwija to nadal nie ma uniwersalnego kontenera do przewozu różnych towarów. W zależności od tego, jakie produkty przewozimy musi dopasować odpowiedni środek transportu. Duże znaczenie mają tu również warunki atmosferyczny, w tym temperatura powietrza, zwłaszcza jeżeli są to artykuły spożywcze.

Transport produktów jest bardzo ważny, szczególnie jeżeli przewozimy artykuły z branży spożywczej. Tego typu substancje potrzebują odpowiedniej temperatury i zabezpieczenia przed wpływem zmian atmosferycznych. Równie ważna jest ochrona przed pogodą w przypadku mebli bądź innych elementów dekoracyjnych. Oto czym się kierować przy wyborze kontenera.

Towary wrażliwe na temperaturę

Kontenery Lublin posiadają szeroką ofertę w zakresie przewożenia towarów. Produkty reagujące źle na zmiany temperatury powietrza powinny być transportowane w specjalnych kontenerach chłodniczych. Tego typu rozwiązanie jest wyposażone w specjalne funkcje umożliwiające regulację stopni temperatury, a także wilgotności powietrza.

W takim urządzeniu właściwe warunki są utrzymywane przez całą drogę, w trakcie rozładunku i podczas załadunku towarów. Kontenery chłodnicze są najczęściej wykorzystywane w przypadku artykułów spożywczych, substancji przemysłowych czy produktów znajdujących się w stanie zamrożenia.

Warto pamiętać, że tego typu transport należy zabezpieczyć. Dla przykładu w ubezpieczenia Legnica http://ubezpieczenia-legnica.pl/, poprzez wybór odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego.

Rodzaj ładunku

Wybór odpowiedniego kontenera zależy również od wielkość i kształtu przewożonych towarów. Do transportu tzw. drobnicy stosowane są kontenery w formie wielkich pudeł. W przypadku przewożenia produktów wielkogabarytowych wykorzystywane są kontenery bez dachu („open top”) lub te o otwartych bokach („open side”).

Towary o dużej masie powinny być transportowane w kontenerach flatrack. Jest to sprzęt z otwartymi bokami i bez dachu. Natomiast w przypadku różnego rodzaju płynów stosowane są cysterny. Wybór kontenera zależy więc od wielu czynników, z czego najważniejszy z nich stanowi rodzaj przewożonego towaru.

Dodaj komentarz