Język angielski dla dorosłych

uk-1067140_640

Bardzo często powtarza się, że nauka języka angielskiego jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Zazwyczaj jednak, do nauki motywuje się dzieci i młodzież. Co jednak z dorosłymi? Większość z nich nigdy nie miała nawet styczności z nauką języka angielskiego. Okazuje się, że jego znajomość, może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju kariery. Ma to znaczenie zwłaszcza w handlu kiedy zajmujemy się sprzedażą na dużą skalę i możemy poszerzyć swój zasięg o klientów zagranicznych.

Profesjonalna reprezentacja firmy

Bez względu na to czy jesteśmy pracownikiem czy też posiadamy własna firmę, zarówno w jednym i drugim przypadku jesteśmy jej reprezentantami i powinniśmy cechować się kompetencją i rzetelnością. Jeśli poszerzamy zakres swojej działalności, na pewno będziemy mieli styczność z zagranicznymi partnerami. Być może codziennie będziemy rozmawiać z klientami przez telefon, raz na jakiś czas udamy się w delegacje czy będziemy planowali spotkania biznesowe z zagranicznym kontrahentem. Wszystkie te okazje wymagają od nas znajomości języka angielskiego. Nie chcemy przecież stanąć przed ważną dla nas osobą i zacząć się jąkać czy ratować się nadmierną gestykulacją. Przyprawi nas to tylko o stres i będzie świadczyło o braku profesjonalizmu firmy.

Zajęcia grupowe

Oczywiście warto jest nauczyć się typowych, biznesowych fraz w języku angielskim, które łatwo znaleźć nawet w internecie. Będzie to przydatne, ale to stanowczo za mało, by czuć się pewnie na ważnym spotkaniu czy podczas telekonferencji. Kiedy mamy dobra motywację, warto zapisać się na kurs angielskiego dla dorosłych. Spędzając zajęcia z lektorem i innymi słuchaczami, będziemy mieli okazję ciągłego ćwiczenia języka. Zajęcia w niewielkiej grupie to duża korzyść. Grupa liczy optymalną liczbą uczestników, dzięki czemu lektor jest w stanie poświęcić każdemu uwagę, a uczęszczający motywują się nawzajem, a niektórzy nawet zwiększają intensywność nauki poprzez zdrową rywalizację. Podczas konwersacji kursanci uczą się płynnego mówienia oraz słuchania ze zrozumieniem. Konwersacje mają zazwyczaj określony temat, wokół którego układane są pytania, tak, aby uczestnicy w szybki sposób przyswoili sobie nowo poznane słownictwo z danej dziedziny.

Jeśli zależy nam na rozwoju kariery, warto pamiętać o edukacji. Angielski to najbardziej popularny język na świecie, dlatego jego nieznajomość pozostawia nas daleko w tyle za konkurentami.