Kawa w saszetkach – jaką wybrać do biura?

Dobra kawa potrafi postawić na nogi w zaledwie kilka chwil. Właśnie dlatego pracodawcy często decydują się na zakup ekspresu do kawy, który uprzyjemni i ułatwi codzienne życie – nie tylko w dużej korporacji, ale także w małym biurze. Bywa jednak i tak, że każdy z pracowników ma swoje gusta smakowe i trudno w takiej sytuacji zadowolić każdego. Od kilku lat na rynku dostępne są pewne udogodnienia, które ułatwiają ten wybór – jedną z takich innowacyjnych form jest kawa w saszetkach. Oto kilka zalet, które prawdopodobnie przekonają Cię do wyboru takiego rozwiązania w Twoim biurze!

Kawa w saszetkach – czym się wyróżnia?

Oto kawa, która spełni oczekiwania każdego. Popularne do tej pory kapsułki ułatwiały życie wielu z nas. Mają jednak swoją szczególną wadę – każde parzenie kawy wiąże się z generowaniem dodatkowych śmieci w postaci aluminiowych opakowań. 

Pojawiła się natomiast idealna alternatywa dla tych, którzy cenią sobie proste sposoby i szukają ekologicznych rozwiązań. Kawa w saszetkach jest znacznie bardziej przyjazna środowisku, gdyż zapakowana jest w pojedyncze woreczki wykonane z filtra, a te swoją strukturą przypominają torebki od herbaty. Ze względu na brak aluminium jest to zarówno ekologiczna, jak i zdrowsza opcja. 

Najwyższa jakość i niesamowita wygoda

Aby skorzystać z kawy w saszetkach, potrzebujemy jedynie odpowiedniego, kompatybilnego ekspresu. To jednak jedyny dodatek, w który musimy zainwestować. Przykładowo kawa Senseo będzie pasować do ekspresów różnych marek, ale muszą być one przystosowane właśnie do tej metody parzenia. 

Jeżeli chcemy zadowolić różne gusta smakowe, warto wybrać kilka rodzajów kawy, a tych w ofercie jest naprawdę wiele. Można wybierać spośród klasycznych wersji, jak i tych z dodatkami. Znajdzie się także coś dla wielbicieli słodyczy – smaki waniliowe czy karmelowe również są dostępne. Tym, co jednak w szczególności zasługuje na pochwałę, to bardzo prosty proces parzenia, który trwa dosłownie chwilę – w nieco ponad minutę możemy cieszyć się pysznym napojem o intensywnym zapachu.