W jakich zawodach konieczna jest znajomość angielskiego?

Jeśli kiedykolwiek przeglądaliśmy oferty pracy, z pewnością zauważyliśmy, jak wielu pracodawców wskazuje na to, by potencjalny kandydat biegle posługiwał się angielskim. Istnieją jednak zawody, gdzie taka umiejętność jest szczególnie pożądana, a wręcz niezbędna. Warto to sprawdzić, zanim zaczniemy ubiegać się o dane stanowisko.

Steward lub stewardessa – praca

Nie da się ukryć, że to wciąż jeden z bardziej restrykcyjnych zawodów i nie tak łatwo zrobić karierę w tej dziedzinie. Wiadome jest również, że bez znajomości angielskiego – i to płynnej – nie będziemy w stanie dobrze wykonywać swoich obowiązków jako steward bądź stewardessa. W końcu musimy podróżować do przeróżnych miejsc, a z większością zagranicznych pasażerów będziemy mogli się porozumiewać wyłącznie po angielsku.

Nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to dobry sposób, by nadrobić zaległości w nauce, jeśli marzy nam się taka kariera zawodowa.

Administrator IT

W tym przypadku również nie może się obejść bez znajomości angielskiego, głównie dlatego, że narzędzia wykorzystywane codziennie przez programistów wymagają posługiwania się tym językiem. Na dodatek branża informatyczna często ma charakter międzynarodowy, dlatego musimy być w stanie dogadać się po angielsku.

Praca w PR i marketingu

Public relations, jak sama nazwa na to wskazuje, to przede wszystkim komunikacja. Musimy skutecznie docierać do ludzi. Specjaliści od PR muszą płynnie porozumiewać się po angielsku, tym bardziej, że może zajść konieczność przygotowania pełnych komunikatów prasowych właśnie w tym języku.

Trudno sobie również wyobrazić marketingowca, który opracowuje kampanię reklamową bez biegłego angielskiego, szczególnie kiedy reklamowany produkt musi dotrzeć do międzynarodowego klienta.

Zawodowi kierowcy

Zajmujemy się przewożeniem towarów, a nasze kursy bardzo często wykraczają poza Polskę? W takim razie znajomość angielskiego jest konieczna. W przeciwnym wypadku, gdyby na granicy wystąpiły jakieś problemy, będzie nam trudno dojść do porozumienia. Angielski przyda się również, gdy np. napotkamy na awarię pojazdu w sercu obcego kraju i będziemy potrzebowali pomocy.