Komputer biznesowy – czym powinien się wyróżniać?

W Twojej firmie wyjazdy służbowe to chleb powszedni? Spotkania z klientami wymagają ciągłego używania laptopa? W takim razie potrzebujesz sprzętu, który zapewni Ci nie tylko mobilność i komfort użytkowania, ale także bezpieczeństwo danych. Jaki więc powinien być idealny komputer biznesowy?

Wytrzymałość i niezawodność

Komputery biznesowe często z nami podróżują, czasem w niekoniecznie dobrych warunkach. Dlatego też ważne jest, by były one wytrzymałe i niezawodne. Typowe laptopy konsumenckie mają zwykle obudowy wykonane z plastiku. My jednak potrzebujemy sprzętu do zadań specjalnych. W tym przypadku najlepiej kupić laptopa z obudową wykonaną z aluminium, stopów magnezu lub włókien węglowych i szklanych. Takie urządzenia są odporne na wszelkie zarysowania, a przy tym wciąż wyglądają elegancko i reprezentacyjnie.

Ekran

Jeśli często zdarza nam się pracować na laptopie w pociągu czy pokoju hotelowym, a przy tym spędzamy przed komputerem dużo czasu, warto wybrać laptopa z matową powłoką matrycy. Zapobiega ona odblaskom, dzięki czemu możemy pracować na komputerze nawet przy mocnym świetle słonecznym.

Mobilność

O ile przy w pracy w biurze waga laptopa nie ma znaczenia, to jeśli zabieramy go w podróż, dodatkowe kilogramy odgrywają dużą rolę. Waga laptopa biznesowego nie powinna więc przekraczać 2 kg, a jego maksymalna grubość to 25 mm. Ważne też, by laptop wytrzymywał na baterii ok. 4-6 godzin pracy z włączonym Wi-Fi.

Bezpieczeństwo danych

W dużych firmach i przy dużej konkurencji bezpieczeństwo danych to podstawa. Czytnik linii papilarnych to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Laptop powinien być też wyposażony w szyfrowanie danych TPM.

By mieć pewność, że nie utracimy danych w razie zalania laptopa, warto zainwestować w sprzęt, którego system odprowadza z klawiatury nadmiar wilgoci. Dodatkowym zabezpieczeniem może być np. zabezpieczenie dysku twardego w postaci czujników przeciwprzeciążeniowych. Wówczas w momencie upadku laptop zatrzymuje pracę dysku.

Jeśli potrzebujecie sprzętu, który sprawdzi się w Waszej firmie, komputery biznesowe znajdziecie na stronie: http://www.servecom.pl/.a