Naprawa na drodze nie musi być stresująca!

Naprawa na drodze nie musi być stresująca!

Żaden kierowca nie jest w stanie zabezpieczyć się przed awariami na drodze. Można wcześniej przygotować koło zapasowe i mały zestaw najpopularniejszych kluczy. Tego typu środki nie wystarczą jednak w każdej sytuacji. Co zrobić wtedy, gdy pojazd nagle odmówi posłuszeństwa?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszelkie niespodziewane wydarzenia na drodze trzeba odpowiednio oznakowywać. Jeżeli auto raptem się zatrzyma i nie chce ruszyć, należy włączyć światła awaryjne lub pozycyjne. Kierowca powinien także dopchać swoje auto możliwie jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Najlepiej, jeżeli odprowadzi się je na parking, stację paliw lub ewentualnie na pobliski pas zieleni. Za samochodem należy także ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości – na autostradach wynoszącej ok. 30-50 metrów, na terenie zabudowanym kilka metrów.

Bardzo ważne jest zachowanie spokoju. Czasami groźnie wyglądająca usterka ma błahą przyczynę. Warto sprawdzić, czy w zbiorniku nie skończyło się paliwo oraz obejrzeć komorę silnikową. Nierzadko zdarza się, że kostka instalacji elektrycznej sama się rozłączyła lub uszkodziły ją gryzonie. Warto także „zresetować” akumulator. Czasami ponowne włączenie wystarczy, by problem znikł i samochód znowu zaczął działać.

Pomoc specjalisty

Warto trzymać przy sobie numer do pomocy drogowej. Zaufana firma pomoże nie tylko w ewentualnych naprawach, ale także odpowiednio zabezpieczy pojazdy, przetransportuje je przy pomocy lawety i zaparkuje w odpowiednim miejscu. Firma http://www.wal-car.pl oferuje także przewóz osób na terenie kraju i zagranicy, zakwaterowanie w hotelu, wulkanizację oraz złomowanie.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pomoc drogowa musi wykazać się odpowiednimi licencjami. Niektóre firmy zatrudniają także pracowników, którzy ukończyli kursy Ratownictwa Medycznego. Dzięki temu można liczyć na udzielenie przez nich pierwszej pomocy, jeżeli karetka nie zdąży dojechać w odpowiednim czasie.

Dodaj komentarz