Pijawki – leczą czy szkodzą?

O pijawkach lekarskich każdy na pewno słyszał dużo. Jedni są ich zwolennikami, inni na samą myśl zatykają uszy i protestują. A Ty? Czy na pewno wiesz o nich wszystko?

Pijawki, nie taki diabeł straszny jak go malują

Słowo pijawka, kojarzy się zazwyczaj z pasożytem, który raczej niewiele robi dobrego, za to szkodzi. Aby się do nich przekonać, musimy je dobrze poznać i to od podszewki. Pijawki lekarskie to pożyteczne pierścienice z grupy siodełkowców. Leczą swoją śliną, ponieważ jest w niej aż 160 substancji, które działają kojąco i oczyszczająco. Mogą pomóc każdemu i niemal w każdej chorobie. To świetny zamiennik powszechnie stosowanych farmaceutyków. Ponadto pierwsze rezultaty ich pożytecznego działania możemy zauważyć już po jednym zabiegu. Fachowa nazwa tej metody leczenia, to hirudoterapia. Termin ten, pochodzi od słowa “hirudo”, które oznacza pijawkę. Ta terapia jest naturalna i bardzo skuteczna. Znali ją już starożytni Rzymianie, a obecnie przeżywa prawdziwe odrodzenie. Dlaczego?

Pijawki lekarskie pomogą każdemu

Teraz w medycynie nastała era naturalnego leczenia. Już duża część osób przekonuje się do takich zdrowych metod, ponieważ są nieszkodliwe i często pomagają na wiele dolegliwości jednocześnie. Mogą leczyć, koić ból i goić rany. Wszystko to potrafią pijawki. Dzieje się tak za sprawą zawartych w ich ślinie substancji leczniczych. Substancje te, podczas ukąszenia, są uwalniane bezpośrednio do krwi pacjenta. Klasyczne doustne farmaceutyki zanim dotrą do krwiobiegu i rozpoczną proces leczenia, muszą przebyć drogę przez układ pokarmowy, co w skrajnych przypadkach prowadzić może do jego schorzeń, powstawania wrzodów, nadwrażliwości jelit, chorób wątroby i in.

Hirudoterapia to przyszłościowa metoda, którą każdy powinien poznać. Tym bardziej teraz, kiedy i Ty możesz zostać hirudoterapeutą. To prostsze niż myślisz!

Kurs hirudoterapii

Teraz jest właściwy moment, by poznać tę metodę od podszewki. Kurs hirudoterapii jest otwarty dla każdego, kto jest żądny wiedzy i zdobycia nowych kwalifikacji. Dzięki nim zapewnisz sobie zdrową przyszłość. Będziesz mógł pomóc sobie, bliskim, a nawet pracować w gabinecie hirudoterapeutycznym. Może Twoim noworocznym postanowieniem, będzie poznanie tej metody? Zapisz się na kurs hirudoterapii i zyskaj zdrowie w dobrej cenie!