Plextor M6M – nowe dyski mSATA już w sprzedaży

Plextor_M6M_mSATA_SSDDyski SSD Plextor M6M zbudowane są w oparciu o japońskie kości Toshiba Toggle NAND oraz najnowszy kontroler Marvell klasy serwerowej, model 88SS9188. Szybkość odczytu/zapisu dorównuje modelom desktopowym i wynosi 520/440 MB/s, a losowa ilość operacji wyjścia/wejścia jest równa 94 000/80 000 IOPS.

Plextor M6M to udoskonalony i szybszy następca modelu M5M. Będzie oferowany w trzech pojemnościach: dwóch znanych, tj. 128 i 256 GB, oraz zupełnie nowej, niedostępnej dla starszego modelu, 512 GB. Ma to pozwolić na komfort mobilnej pracy z dużymi plikami wideo czy obrazami w wysokich rozdzielczościach.

Zastosowanie dysku SSD Plextor M6M powinno przełożyć się także na ogólną poprawę responsywności systemu. Ponadto, ma również wydłużyć czas pracy na baterii. Wsparcie dla trybu zasilania DEVSLP przekłada się bowiem na ograniczenie poboru energii podczas uśpienia do zaledwie 2 mW, a czas potrzebny na wybudzenie dysku to tylko 100 ms.

hurtowa sprzedaż paliw

Firmware modelu Plextor M6M posiada technologię True Speed, która zapobiega spowalnianiu napędu SSD, wynikającemu z jego normalnej eksploatacji. Dzięki temu, nawet dyski o kilkuletnim stażu zachowują swoje parametry i pracują dokładnie tak samo, jak te pochodzące prosto ze sklepu.

Dodatkowo, Plextor M6M obsługuje sprzętowe szyfrowanie za pomocą̨ 256-bitowego algorytmu AES. Gwarantuje to ochronę̨ przed nieuprawnionym dostępem.

Dyski SSD Plextor z serii M6M są już do kupienia w sklepach. Ich sugerowane ceny detaliczne to 359 PLN brutto za model 128 GB i 629 PLN brutto za wersję 256 GB. Wszystkie objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

W sprzedaży dostępne są już także zupełnie nowe dyski SSD Plextor M6e, oparte o interfejs PCI Express, oraz dyski SSD Plextor M6S, które zastępują serię M5S.