Schody techniczne dla budownictwa przemysłowego

schody-techniczne

Jeśli posiadasz zakład przemysłowy, halę produkcyjną lub magazynową, to raczej nie obejdziesz się bez schodów technicznych, dzięki którym możesz zarówno dostać się na szczyt budynku, dach lub na wyższą kondygnację w hali czy magazynie.

Schody techniczne to profesjonalne schody stalowe do zastosowań przemysłowych, wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających trwałość, użyteczność i odporność na czynniki atmosferyczne. Pomimo trwałości są lekkie i łatwe w montażu i demontażu. Schody techniczne zgodnie z normą EN ISO 1461 są zabezpieczone przed korozją przez ocynkowanie, malowanie proszkowe lub malowanie natryskowe.

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania (uniknąć śliskiej powierzchni) czy ułatwić eksploatację (np. uniknięcie przymusu odśnieżania schodów zewnętrznych) stosuje się w zależności od potrzeb kratę WEMA, profilowaną lub ryflowaną. Do wyboru są 2 rodzaje barierek: przemysłowa oraz bezpieczna.

W przypadku zastosowania schodów technicznych na zewnątrz budynków, można je wyposażyć w zadaszenie czy pełne ogrodzenie lub klatkę schodową. W celu zabezpieczenia przed poruszaniem się po schodach przez osoby nieupoważnione, można zabezpieczyć schody furtką zamykaną na klucz.

Schody mogą być zmontowane samodzielne lub zlecone do montażu producentowi.

Dzięki modułowej budowie, transport schodów jest prosty, można dostosować konstrukcje do wymagań klienta i potrzeb w danym obiekcie.

Poruszanie się po zakładzie produkcyjnym czy magazynie lub zwiększenie jej powierzchni można również uzyskać stosując podesty i pomosty robocze – ażurowe konstrukcje umożliwiające dostęp do maszyn czy części budynku niedostępnych tradycyjną drogą. Wykonane są najczęściej ze zgrzewanej kraty pomostowej.

Sprawdź ofertę schodów technicznych dla Twojej firmy marki TLC na stronie http://tlc.eu/