Ubytki w posadzce mineralnej. Czy da się je naprawić?

Ubytki w posadzce mineralnej. Czy da się je naprawić?

Nawet posadzka wykonana z najwyższej jakości materiałów i z dużą dbałością może z czasem ulec uszkodzeniom. Również posadzki mineralne, które słyną z trwałości, są narażone na ubytki. Jak naprawić powstające usterki?

Posadzki mineralne – charakterystyka

Posadzki mineralne to inaczej posadzki wykonane z cienkiej warstwy betonu połączonej z innymi surowcami dla zwiększenia twardości i żywotności. Powłoki betonowe są niezwykle wytrzymałe, nie odkształcają się nawet pod wpływem dużego obciążenia. Co za tym idzie, posadzki mineralne doskonale nadają się do obiektów przemysłowych, np. do magazynów, gdzie przechowywane są ciężkie sprzęty. Coraz częściej znajdują jednak swoje zastosowanie również w budynkach mieszkalnych, ponieważ mieszanki betonowe mogą przyjmować różne właściwości dekoracyjne.

Co uzyskujemy dzięki posadzce mineralnej dekoracyjnej w domu? Na pewno unikalny, stylowy wygląd w połączeniu z odpornością na wilgoć i ścieranie. Posadzka zabezpieczona impregnatem i regularnie polerowana nie będzie przyciągała ani kurzu, ani zabrudzeń, dlatego jej czyszczenie stanie się wyjątkowo proste. 

Ubytki w posadzce mineralnej. Co robić?

Naprawa posadzki mineralnej jest jak najbardziej możliwa, nawet w przypadku głębokich uszkodzeń. 

Punktowe, płytkie ubytki najczęściej spowodowane są codziennym użytkowaniem (ciężkie meble, narzędzia, które uderzyły o podłogę itd.) bądź nieprawidłowym zmieszaniem wylewki. Głębsze uszkodzenia mogą wynikać z zanieczyszczeń kruszcu użytego do warstwy betonowej, który po nałożeniu pęcznieje i pęka. 

Niewielkie uszkodzenia (do 1 cm) z łatwością można zlikwidować przy pomocy żywicy epoksydowej. Im większa jakość betonu, tym lepsza „współpraca” pomiędzy nim a naprawczą warstwą żywiczną. Ubytki sięgające powyżej 1 cm powinny być minimalizowane przy użyciu zaprawy mineralnej, szczególnie z wykorzystaniem materiałów mineralnych typu PCC. Dzięki swoim właściwościom znakomicie się łączą z warstwą betonową, szczelnie wypełniając dziury i pęknięcia.

Szeroki wybór posadzek mineralnych można znaleźć na http://www.centrumposadzek.com.pl/

Dodaj komentarz