W jaki sposób wygrać z rakiem płuc?

blonde-801985_640Nowotwór należy do najbardziej niebezpiecznych schorzeń. Jego objawy nie są początkowo widoczne. Sprawia to, że w momencie leczenia rak jest już w wysokim stadium rozwoju. Co więcej, problem często bywa złośliwy i mimo leczenia, powraca w przyszłości. Najczęściej lekarze muszą zajmować się leczeniem nowotworu płuc. Stosują odpowiednie metody, aby zlikwidować szkodliwe komórki.

Najczęściej występujące nowotwory

Najczęstszą przyczyną raka płuc jest palenie papierosów. Dotyczy to również palenia w sposób bierny. Stałe przebywanie w otoczeniu dymu tytoniowego niekorzystnie wpływa na zdrowie. Powoduje to rozwój szkodliwych komórek wewnątrz organizmu. Kolejną przyczyną jest długotrwały kontakt z azbestem i metalami ciężkimi. Problem może być także skutkiem niezdrowej diety czy niewłaściwego stylu życia. Usunięcie raka jest możliwe, o ile zostanie on wykryty odpowiednio wcześnie. W większości przypadków, terapia zostaje rozpoczęta gdy komórki nowotworowe zdążyły już rozprzestrzenić się na inne narządy. Każdy onkolog powtarza, że jeśli z przyczyn od nas niezależnych narażamy nasze zdrowie, powinniśmy dokonywać regularnych badań. Często występującym schorzeniem wśród kobiet jest rak piersi. Co roku umiera z tego powodu kilka tysięcy Polek. Jest to choroba dziedziczna i występuje zwłaszcza u pacjentek, u których pierwsza miesiączka wystąpiła już przed 12-stym rokiem życia. Choroba dotyczy również kobiet, których wiek przekroczył 55 lat.

Sposoby walki z rakiem

Najczęstszą i najbardziej skuteczną metodą walki z nowotworem jest wykonywana w DenTeam radioterapia. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnej aparatury promieniotwórczej. Pacjent znajduje się w pozycji leżącej. Na jego ciele, za pomocą tuszu zostają zaznaczone punkty. Umożliwiają one precyzyjne ukierunkowanie promieni. Trafiają one w szkodliwe komórki i wytwarzają elektrony. Te z kolei niszczą jednostki poprzez uszkodzenie kodu DNA. Nić genetyczna nie ma możliwości ponownego ukształtowania się. Podczas radioterapii zdrowe komórki pozostają nienaruszone. Na szczęście technologia wciąż posuwa się naprzód i metody walki z rakiem są coraz bardziej skuteczne.