Ucząc się języków obcych otwieramy sobie drzwi na świat. I to dosłownie, bo znajomość chociażby języka angielskiego daje nam możliwość studiowania za granicą, a także zwiedzania różnych zakątków świata, w których bez problemu porozumiemy się z tamtejszymi mieszkańcami. Czy istnieje zatem skuteczny sposób na naukę, jeśli nigdy nie mieliśmy styczności z językami obcymi lub gdy nic nie pamiętamy ze szkolnych lat?
Wyznacz cel
Nic tak nie motywuje do działania jak jasno określony cel. Może to być chęć znalezienia lepszej pracy, podróże po świecie czy też kontynuacja nauki za granicą. Nierozerwalną częścią takich wyjazdów jest poznawanie nowych ludzi. A jak mawiał Nelson Mandela: „Jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca”.
Wybierz odpowiednią szkołę
Zajęcia stacjonarne są bez wątpienia najskuteczniejszą metodą nauki. Nikt nie wytłumaczy nam zasad budowy zdań czy gramatyki lepiej, niż wykwalifikowany nauczyciel. Warto wybrać szkołę, która ma w ofercie lekcje oparte na konwersacji. Dlaczego? Bo wiele osób boi się mówić w obcym języku, a takie zajęcia pomagają zwalczyć lęk i budują pewność siebie. Język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to doskonała alternatywa dla innych tego typu szkół.
Bądź systematyczny
Skrupulatność w nauce języka obcego jest bardzo ważna. Choćbyśmy nie wiem jak się starali, to samo uczestnictwo w zajęciach nie zagwarantuje nam znajomości wszystkich zwrotów, gramatyki czy budowania zdań. Warto zatem poświęcić dziennie 15 minut na powtórkę materiału. Tak, tylko 15 minut. To wystarczająco, by opanować słówka poznane na lekcjach.
Wykaż się kreatywnością
Istnieje wiele sposobów na efektywną naukę słówek i zwrotów, a jednym z nich jest nazwanie każdej rzeczy w mieszkaniu w języku, którego aktualnie się uczymy. Następnie przyklejamy karteczki z ich obcojęzycznymi nazwami na szafki, pojemniki i inne przedmioty, a każdorazowe spojrzenie na nie sprawi, że szybciej je zapamiętamy. Wszak wiele osób jest wzrokowcami i w ten sposób łatwiej przyswaja wiedzę.