ASUS świętuje 25-lecie powstania firmy

ASUS świętuje 25-lecie powstania firmy

asusOd 25 lat ASUS dostarcza użytkownikom na całym świecie produkty i innowacyjne rozwiązania, które pozwalają cieszyć się nowoczesnymi technologiami w łatwy i przyjazny sposób. Firma ma na swoim koncie wiele technologicznych kamieni milowych, które w istotny sposób wpłynęły na światowe trendy i rynki. Tylko w ostatnich latach ASUS zaprezentował aż cztery urządzenia, które były pierwszymi tego typu rozwiązaniami na świcie. To doskonale odzwierciedla hasło przewodnie firmy – In Search of Incredible.

Założona w 1989 roku na Tajwanie firma ASUS od początku swojej działalności skupiała się jedynie na produkcji płyt głównych. Pasja do technologii i nieustanny rozwój sprawiły, że dziś ASUS jest światowym liderem w dziedzinie nowych technologii i rozwiązań cyfrowych, zatrudniając na całym świecie ponad 13,600 pracowników i ponad 4,500 inżynierów w zespołach badawczo-rozwojowych R&D. Mimo dynamicznego rozwoju technologii i coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, główny kierunek działań firmy nie zmienił się. Wciąż jest to tworzenie urządzeń i rozwiązań, które ułatwiają codziennie życie i pozwalają cieszyć się osiągnięciami najnowszych technologii.

  • Technologiczne kamienie milowe ASUS

W 2007 roku firma ASUS zaprezentowała pierwsze urządzenie typu Eee PC, które z miejsca stało się hitem i zrewolucjonizowało ówczesny rynek PC. Dzięki Eee PC, użytkownicy po raz pierwszy zyskali dostęp do doskonale zaprojektowanego, niezwykle mobilnego i niedrogiego notebooka. Po sukcesie Eee PC, w 2010 roku ASUS, jako pierwszy na świecie, wprowadził na rynek serię Transformer Pad, która zapoczątkowała trend na tzw. urządzenia hybrydowe typu 2w1, a później 3w1. W 2011 roku ASUS przedstawił Padfone – pierwszy na świecie smartfon i tablet w jednym, który pozwalał na swobodne korzystanie z obydwu urządzeń. Następnie, w 2012 roku firma przedstawiła model Taichi – pierwszy na świecie notebook z dwoma ekranami. W tym samym roku ASUS zaprezentował linię Transformer Book – pierwszego na świecie laptopa z odłączaną klawiaturą, czyli tzw. urządzenie 2w1 umożliwiające odłączenie ekranu od klawiatury i korzystanie z niego jak z tabletu. Premiera serii Transformer Book sprawiła, że użytkownicy zyskali dostęp do dwóch systemów operacyjnych w ramach jednego urządzenia – systemu Android na tablecie i Windows 8 po połączeniu klawiatury z ekranem.

obuwie medyczne

W 2013 roku ASUS zaprezentował urządzenie Transformer AiO – komputer typu All-in-One z odłączanym, 18,4-calowym ekranem mogącym służyć jako tablet. Kontynuując dostarczanie użytkownikom przyjaznych urządzeń i rozwiązań, w 2014 roku ASUS zaprezentował serię ZenFone – rodzinę smartfonów zaprojektowanych, aby zapewnić zestaw rozbudowanych, preinstalowanych funkcji oraz dać użytkownikom wolność wyboru w zakresie koloru czy rozmiaru urządzenia i tym samym umożliwić im jego personalizację.

  • ASUS – In Search of Incredible

Choć przez ostatnie dwadzieścia lat liczba pracowników firmy znacznie wzrosła, jej motto pozostaje bez zmian – nieustanna innowacyjność i przesuwanie granic możliwości współczesnych technologii, aby zapewnić użytkownikom łatwy dostęp do cyfrowego świata.

Dziękuję za wszystkie wasze wysiłki i wsparcie przez cały ten czas. W ciągu ostatnich 25 lat wspólnie wypracowaliśmy wiele niezwykłych osiągnięć i z niecierpliwością oczekuję tego, co możemy jeszcze stworzyć podczas naszej dalszej podróży po fascynującym świecie nowych technologii – powiedział, zwracając się do pracowników i inżynierów ASUS podczas spotkania w centrali firmy Jonney Shih, Prezes ASUS.

Dodaj komentarz