Jakie są zalety sklepu PrestaShop?

Ostatnio coraz większą popularność zdobywa PrestaShop, czyli popularny skrypt do prowadzenia sklepu internetowego. Wydajność, niezwykła funkcjonalność, w miarę intuicyjna obsługa – to tylko niektóre z licznych zalet tej platformy. Chcecie poznać ich więcej?

Łatwość obsługi

W przeciwieństwie np. do systemu Magenta, w PrestaShopie mamy w miarę intuicyjny panel administracyjny. Nauka jego obsługi nie powinna nam zająć dużo czasu, więc poradzą sobie z nią nawet początkujący właściciele sklepów.

Instalacja oraz modyfikacja

PrestaShop wykorzystuje popularny system szablonów “Smarty”. Z pewnością wielu grafików i programistów już się z nim spotkało, więc nie powinno być problemu, jeśli chodzi o dostosowanie wyglądu do oczekiwań klienta. Jeśli jednak sam nie jesteś grafikiem, ale potrzebujesz sklepu opartego na tym systemie, z pewnością pomoże Ci programista Prestashop.

Różnorodność funkcji

W Prestashopie znajdziecie chyba wszystkie funkcje, jakie będą potrzebne Wam na początku drogi. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący, jak i średnio zaawansowani właściciele sklepów internetowych. Jeśli jednak czujecie, że czegoś Wam brakuje, nie ma problemu. Na internecie znajdziecie wiele darmowych modułów i integracji. A jeśli chcecie całkowicie spersonalizować sklep, jest wielu programistów, którzy dostosują moduły do Waszych potrzeb.

Wydajność

Pomimo wielu rozbudowanych funkcji, Presta jest dość wydajna i nie potrzebuje ogromnych ilości zasobów serwera. Wszystko dzięki wbudowanemu systemowi indeksacji strony.