Kłopoty na drodze

Kłopoty na drodze

breakdown-984812_960_720

Prowadzenie samochodu to dla wielu przyjemność, jednak posiadanie auta to także wydatki i różnego rodzaju problemy. Trzeba zadbać o ubezpieczenie i pilnować terminów przeglądów, ale to nie wszystko. Często zdarzają się też nieprzyjemne niespodzianki, takie jak awarie, uszkodzenia lub wypadki drogowe.

Drobna awaria czy poważny problem?
Zwykły poranek w tygodniu, w pośpiechu wychodzimy z domu by jechać do pracy. Wsiadamy do samochodu i nagle okazuje się, że nie działa. W stresie zaczynamy panikować, próbujemy kombinować przy silniku… Przyczyna może być nieraz błaha, na przykład rozładowany akumulator. Wielu z nas nie zna się zbyt dobrze na motoryzacji i naprawach tego typu, dlatego w takich sytuacjach przydaje się kontakt z pomocą drogową. Jeśli awaria nie jest poważna, można liczyć na dokonanie naprawy na miejscu. W innych sytuacjach pomoc drogowa pomoże odholować samochód do warsztatu.

Wypadki i „wpadki”
Na drodze mogą się przytrafić różne sytuacje. Stłuczki, kolizje czy różnego rodzaju wypadki to codzienność w polskich miastach. Niezależnie od tego, czy mieliśmy stłuczkę z innym pojazdem czy też wpadliśmy w poślizg i samochód znalazł się w rowie, możemy liczyć na wsparcie pomocy drogowej. Pracownicy pomogą odholować zniszczony pojazd lub przewiozą go na lawecie, a także wyciągną auto z rowu. Niekiedy w wyniku roztargnienia zdarzają się też „wpadki”, na przykład zatankowanie nieodpowiedniego rodzaju paliwa, lub zamknięcie kluczyków w samochodzie. Pomoc drogowa pomoże awaryjnie spuścić paliwo lub otworzyć samochód tak, by go nie uszkodzić.

Na miejskich drogach
Poruszając się samochodem po mieście, dobrze jest profilaktycznie wyposażyć się w numer telefonu do pomocy drogowej obsługującej dany obszar. W sytuacji awaryjnej, kiedy jest problem z samochodem, przeważnie i tak towarzyszy nam duży stres, więc wybieranie, z czyich usług najlepiej skorzystać praktycznie nie wchodzi w grę. Posiadając numer do wcześniej wybranej przez siebie firmy mamy pewność, że wybieramy opcję zgodną z naszymi możliwościami finansowymi i ludzi, którym można zaufać.

Dodaj komentarz