Niezbędne wyposażenie każdej firmy

Niezbędne wyposażenie każdej firmy

construction-652292_640Każda firma, która zatrudnia ludzi powinna zaopatrzyć się w takie niezbędne elementy wyposażenia jak artykuły BHP i artykuły przeciwpożarowe. Do obowiązków pracodawcy należy stworzenie warunków, w których pracownik będzie czuł się bezpiecznie, bez obawy o własne zdrowie i życie.

Artykuły BHP to między innymi apteczka, środki czystości (np. pasty BHP, odtłuszczacze), zestawy do sprzątania, itp.
Artykuły przeciwpożarowe to natomiast gaśnice, koce gaśnicze, sorbenty.

Dostępność apteczki czy też gaśnicy w zakładzie pracy jest sprawą kluczową w razie wypadku lub pożaru. Są to rzeczy, których nie da się przewidzieć i mogą się one wydarzyć nawet w najlepiej zabezpieczonej firmie.
Każdy powinien pamiętać, że udzielenie pierwszej pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem osób, które są świadkami tego zdarzenia. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie zakładu pracy w dobrze wyposażone apteczki, które w znaczący sposób ułatwią spełnienie obowiązku pomocy. W składzie każdej apteczki powinny się znajdować m.in.: plastry, płyn do przemywania oczu, bandaż, rękawiczki winylowe, nożyczki, koc termiczny.
Ponadto ważnymi elementami są inne artykuły BHP takie jak środki czystości. Jeśli będą one wysokiej jakości to nie tylko zapewnią nam higienę w firmie, ale również wielokrotnie zwiększą przyjemność samej pracy. Usuwanie śliskich lub tłustych cieczy z powierzchni użytkowych ma również ogromne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i klientów firmy.

Należy również pamiętać, aby odpowiednio oznaczyć drogi ewakuacyjne z zakładu pracy oraz miejsca gdzie znajdują się gaśnice lub inne artykuły przeciwpożarowe. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu zakładu w te wszystkie artykuły będziemy mogli zlikwidować zagrożenia do minimum.

Dodaj komentarz