Pieczątki – dlaczego są niezastąpione?

Close-up Of Person Hands Pressing Stamper On Document

Wypisujesz dokument firmowy, podpisujesz umowę, kontrakt lub formularz wniosku do urzędu…. Co łączy te sytuacje? Poza tym, że musisz użyć długopisu do zaparafowania odbioru – konieczna jest również pieczątka. Konieczna nie tylko z uwagi na wymogi formalne. Z pieczątką jest również wygodniej!

Pieczątki towarzyszą nam już od dekad. Dziś – mniejsze, wygodniejsze i bardziej ekonomiczne niż kiedyś. Wciąż jednak pełnią mnóstwo funkcji. Dlaczego warto ją mieć i jaki typ wybrać, by zyskać najwięcej? Oto najważniejsze informacje.

 

Łatwy sposób przekazania danych firmy

NIP, REGON, numer telefonu do siedziby firmy, jej pełna nazwa, adres – wszystkie te dane musisz podawać niezliczoną ilość razy. Zamiast wpisywać je ręcznie na każdy wypisywany dokument, po prostu przybij pieczątkę. Ostemplowanie – nawet dziesiątek czy setek formularzy – zajmie znacznie mniej czasu niż wpisywanie danych na każdym z osobna.

Pamiętaj również, że pieczątka jest nierzadko sposobem potwierdzania autentyczności dokumentu. Te z odpowiednim stemplem są traktowane jako dokumenty urzędowe i nabierają mocy prawnej. Nikt chyba nie wyobraża sobie choćby umowy czy zamówienia pozbawionego pieczątki, nieprawdaż?

 

Ukryte oznaczenie

Jeśli pieczątka będzie na specjalny tusz UV, może posłużyć do oznaczania dokumentów czy innych elementów w sposób ukryty dla „gołego oka”. By znak zobaczyć, trzeba będzie oznaczony element podświetlić przy wykorzystaniu lampy UV. To metoda chętnie stosowana np. przy przybijaniu pieczątek uczestnikom imprez masowych, odwiedzających kluby taneczne i podobne miejsca.

 

Szansa na promocję

Pieczątka może stać się również narzędziem kreowania wizerunku. W jaki sposób? To proste. Umieść na niej logo firmy, zadbaj o to, by projekt graficzny prezentował się profesjonalnie i był spójny graficznie z systemem identyfikacji marki. Potem każda przybita pieczątka stanie się reklamą Twojego biznesu. To świetny pomysł przede wszystkim dla firm usługowych, biur podróży i innych tego typu przedsiębiorstw.

 

Jakie pieczątki wybrać?

Wiesz już zatem, że pieczątka to obowiązkowe wyposażenie każdej firmy. Przydaje się dziesiątki razy każdego dnia i znacznie ułatwia pracę. Pozostaje tylko pytanie, jaką wybrać, by cieszyć się z niezawodnego działania. Pośród wszystkich oferowanych na polskim rynku, szczególnie wyróżniają się pieczątki Modico, np. linia NOMO. Są ekologiczne, tworzy się je bardzo szybko i wyróżniają się designerskim, kompaktowym wyglądem. A co najważniejsze zapewniają pracę bez wymiany tuszu nawet do 7 lat/ 20 tys. odbić. Warto więc na nie zwrócić uwagę i stemplować wygodnie, jak nigdy wcześniej!