Szybsza reakcja na zmiany dzięki raportowaniu i analizie danych w czasie rzeczywistym

Szybsza reakcja na zmiany dzięki raportowaniu i analizie danych w czasie rzeczywistym

siecBig Data, raportowanie i analiza istotnych danych biznesowych odgrywają coraz większą rolę w przedsiębiorstwach. W związku z potrzebą tworzenia raportów biznesowych i posiadania wglądu w codziennie zmieniające się dane Exact Software połączył swoje siły z QlikView i wspólnie stworzyli pakiet produktów obejmujący oprogramowanie biznesowe i platformę „Business Discovery”.

Szczegółowe i dogłębne raportowanie pozwala na dużą elastyczność i ułatwienia w podejmowaniu decyzji biznesowych. Jednak wiele firm uważa, że bieżące pozyskiwanie danych na temat kluczowych zamówień, sprzedaży, produkcji, składowania i płynności jest bardzo kosztowne. Holenderski magazyn logistyczny „Logistiek” wykazał, że 93% przedsiębiorstw posiada potrzebę tworzenia raportów biznesowych i przypisuje temu wysoki priorytet, jednak aż 66% przedsiębiorstw nie ma bezpośredniego wglądu w zmieniające się każdego dnia swoje dane, co więcej, wiele z nich nie widzi takich możliwości w systemach ERP.

Exact Insight, powered by QlikView

Exact Insights powered by QlikView jest nowym narzędziem, które pozwala na analizę bardzo dużych ilości danych w pamięci wykorzystywanego w tym celu serwera zamiast na dyskach, na których znajdują się dane źródłowe. (technologia in-memory). Dzięki temu zmniejszają się opóźnienia, złożoność i koszty. Izabela Górecka-Olejniczak, Senior Consultant w Exact Software, tak opisuje nowy produkt: „QlikView umożliwia przede wszystkim zaspokojenie konkretnych potrzeb pracowników wszystkich szczebli w zakresie sprawozdawczości. Dzięki monitorowaniu zmian pracownicy są w stanie szybciej identyfikować pozytywne i negatywne trendy. To z kolei poprawia pozycję firmy, która sprawnie reaguje na zmiany w dążeniu do realizacji swoich celów. Exact Insights powered by QlikView to również łatwe w zastosowaniu oprogramowanie umożliwiające bezproblemowy dostęp do ważnych informacji m.in. za pośrednictwem smartfona lub tabletu”.

obuwie medyczne

Dzięki takiemu rozwiązaniu cały personel – od członków zarządu do szeregowych pracowników – może podejmować natychmiastowe decyzje, oparte na wiarygodnych danych, pochodzących ze zintegrowanego systemu Exact. Firma może zwiększyć swoją efektywność poprzez analizę danych dotyczących procesów biznesowych oraz ich wizualizację opartą na pulpitach nawigacyjnych.

Dodaj komentarz