Za co płacimy, wypożyczając samochód?

Paliwo, klasa samochodu, ubezpieczenie – to jedne z podstawowych kosztów wypożyczenia auta. Ale cała cena wynajmu obejmuje dużo więcej rzeczy, o których czasem po prostu nie mamy pojęcia. Za co tak naprawdę musimy zapłacić, kiedy już decydujemy się na wypożyczenie danego pojazdu?

Wiek kierowcy

Tak, w przypadku ustalania całkowitej ceny wynajmu, nawet to ma znaczenie. Zwykle młodzi kierowcy, czyli poniżej 25 roku życia, będą musieli zapłacić więcej. Podobnie rzecz ma się w przypadku starszych kierowców. Oczywiście nie w każdej wypożyczalni, ale zdarza się, że osoby po 65 czy po 70 roku życia również będą musieli dopłacić do tego interesu. Warto również wspomnieć, że aby wypożyczyć samochód, musimy mieć prawo jazdy minimum przez rok.

Rezerwacja

To, kiedy zarezerwujemy samochód, również może mieć wpływ na cenę wynajmu. Warto więc dokonać rezerwacji już nawet 3 miesiące przed planowanym odbiorem auta, zwłaszcza jeśli jest to np. sezon letni. Wówczas cena może być nawet 3 razy niższa niż wtedy, gdy rezerwujemy samochód tydzień przed wyjazdem.

Typ samochodu

To oczywiście podstawa. Wiadomo, że samochód lepszej klasy będzie kosztował po prostu więcej. Najwięcej zapłacimy za luksusowe limuzyny czy auta terenowe. Małe koszty dotyczą zwykle niewielkich miejskich samochodów.

Czas wynajmu samochodu

No tak, im dłużej, tym bardziej się to nam opłaca. Przy wypożyczeniu auta na więcej niż 2 czy 3 dni możemy już liczyć na atrakcyjne zniżki. Pamiętajmy jednak, że tu także znajdują się haczyki. Jeśli wypożyczamy auto na 25 godzin, a nie na jedną dobę, w niektórych wypożyczalniach zapłacimy już za kolejny dzień, a nie tylko za dodatkową godzinę.

Dodatkowe opłaty

Wypożyczenie auta na lotnisku może wiązać się z dodatkowymi opłatami lotniskowymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile będzie kosztować wypożyczalnia samochodów Kraków Balice lotnisko, zajrzyj tutaj: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow-balice. Z podobnymi opłatami możemy się spotkać, gdy wynajmujemy samochód poza godzinami pracy wypożyczalni albo zwracamy auto w innym miejscu niż je odbieraliśmy.